В Україні заарештували першого «мера"-колаборанта. Його судитимуть за законами воєнного часу — The Wall Street Journal

В Україні заарештували 39-річного підприємця Олександра Харченка, якого під час окупації Київщини росіяни призначили головою селища Димер Вишгородського району.

Як повідомляє The Wall Street Journal, Харченко намагався допомогти окупантам завоювати довіру місцевих жителів і переконував їх, що росіяни нібито не вороги.

«Не довіряйте українським ЗМІ, російські солдати не ворожі, до них можна нормально підійти і вирішити з ними всі питання. Не бійтеся їх, виходьте зі своїх підвалів», — казав він у відео, опублікованому Міноборони Росії 28 березня, на якому російські військові роздають їжу та ліки в Димері, цитує витання "Новое Время".

Проте через п’ять днів війська РФ змушені були відступати з Димера під тиском української армії. Харченко залишився у селищі й сам ледве вижив, оскільки під час боїв його автомобіль обстріляли.

Невдовзі чоловіка затримали співробітники Служби безпеки України. Наразі він підозрюється у передачі російським військовим інформації про членів територіальної оборони та ветеранів війни на Донбасі. На нього чекає суд за звинуваченням у співпраці з ворогом.


Коментарі:
Більше новин по темі: