Російська армія намагається стерти з лиця землі Великописарівську громаду на Сумщині

11 січня ворог нещадно обстрілював селище та села з різних видів зброї, наробивши багато лиха, а в ніч з 12 на 13 січня запустив на територію громади 4 ракети С-300. Унаслідок атаки окупантів пошкоджено низку об'єктів цивільної інфраструктури, 10 житлових будинків, ЛЕП тощо.

Кореспондентка БукІнфо поспілкувалася з місцевими мешканцями та дізналися подробиці.

Так, за офіційними даними, 11.01.2024 року близько 22 год 15 хв пошкоджені будівлі та котельні закладу освіти Великописарівської селищної ради: будівля школи - 48 вікон в дерев'яних рамах, площа 200 м.кв., 2 пластикові вікна площею 12 м.кв., котельня - 10 вікон простих 30 м.кв., басейн - 6 вікон простих площею 90 м.кв. Вціліли вікна лише в двох кабінетах, один з яких - історії: неначе нагадування про те, ким є наш сусід.

Один з "прильотів" стався за 20 метрів від котельної: утворилася вирва глибиною чотири метри. Трохи далі - ще одна.
У той пізній час найближчим до вибуху виявився опалювач, який був на своєму робочому місці в котельній. Чоловіка засипало склом, але він швидко оговтався та викликав завгоспа і співробітників.

Аби в освітньому закладі не сталася техногенна катастрофа та не розмерзлася система опалення, його потрібно було обігрівати альтернативними джерелами. Генератор, а також дизпаливо для нього надав місцевий підприємець Микола Бантов. Тим самим врятувавши ситуацію.

З самого ранку на об'єкті почали наводити лад. КП "Благоустрій" на чолі з Сергієм Шевцовим майстрували своєрідні склопакети з плівки, якими закривали вікна. У той час, коли кипіла робота по усуненню наслідків ворожої атаки, ворог знову накрив вогнем Велику Писарівку і села громади. Нещадно гатив по селищу, снаряди розривалися на вулицях населеного пункту.

Вкотре постраждала родина Бутенків, про яких ми писали минулого тижня: нагадаємо, спочатку "прильот" стався поруч з магазином "Олімп", але міна не розірвалася. Наступного дня на те ж місце знову "прилетіло", зруйнувавши ту частину магазину, де була аптека. Ворожим снарядом біля торгівельної точки вбило жінку - прикордонницю.

А 12 січня снаряд влучив перед будинком Павла Миколайовича. Як розповів нам сам господар, він на ту мить знаходився в бомбосховищі в центрі Великої Писарівки, адже були страшні обстріли. Вдома залишалася дружина. Вона встигла під час обстрілів сховатися до підвалу. Тільки-но стала на другу сходинку, як поруч з домом пролунав потужний вибух. Під двором - величезна вирва. Вибуховою хвилею пошкоджено фронтон будинку, вікна, стіни та паркан.

- Коли вибухи вщухнули, я поїхав додому і ми почали забивати дірки, - каже Павло Бутенко. - Аж тут раптом - новий обстріл! Два снаряди впали поруч, перед хатами сусідів. Там пошкодження дуже серйозні.

Керівництво Великописарівської громади доклало само усіх зусиль аби мешканці не залишилися морозною зимою без даху над головою. Місцева влада виділила будівельні матеріали, ще й благодійників підключила задля більшої допомоги.
Господарі позабивали дірки в дахах і стінах, позатуляли вікна та й зимують. Жити - то треба!

Оксана КОВАЛЬОВА, журналістка, Сумщина
Спеціально для БукІнфо (с)

Світлини надані авторкою


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації