Буковинські співробітники СБУ зібрали докази про зраду колишньому викладачу вишу та екскерівнику лікарні на Луганщині, які "здавали" колег ворогам

Служба безпеки зібрала доказову базу на колишнього викладача Луганського національного медичного університету та екскерівника лікарні в тимчасово окупованому селищі Біловодське Старобільського району Луганської області.

Зловмисник у 2017 році очолював Біловодську комунальну багатопрофільну лікарню, а потім став завідувачем кафедри у релокованому в місто Рівне Луганському державному медичному університеті. Однак, після повномасштабного вторгнення рф на територію України він за власної ініціативи виїхав на тимчасово захоплену ворогом територію і перейшов на бік окупантів.

Як повідомляє УСБУ в Чернівецькій області, за оперативними даними, колаборант надав представникам держави-агресорки повну інформацію про своїх колег із медуніверситету, які залишилися вірними Україні. За це він отримав від окупантів «винагороду» - російський паспорт та посаду виконуючого обов’язки головного лікаря т.зв. «державної установи Біловодська центральна районна багатопрофільна лікарня» фейкового «міністерства охорони здоров’я лнр».

Окрім того, зловмисник публічно закликав у відеозверненні населення Луганщини активно голосувати на незаконних виборах президента рф, переконуючи співгромадян у легітимності окупації українських територій.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а також публічні заклики до проведення незаконних виборів на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Раніше колаборанту СБУ вже повідомила про підозру за аналогічною статтею, оскільки він взяв участь у «місцевих виборах» від політичної партії «єдіная росія» і очолив незаконний «совет депутатов беловодского муниципального округа».

Тривають комплексні заходи для притягнення колаборанта до відповідальності.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБ України в Чернівецькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації