Колишній головний тренер збірної Дагестану з кікбоксингу воює за Україну. Проти нього рашисти порушили справу про держзраду

Проти колишнього головного тренера збірної Дагестану з кікбоксингу Ахмада Ахмедова на росії порушили кримінальну справу про держзраду (стаття 275 КК). Його рашисти підозрюють в участі у бойових діях на боці Збройних сил України, повідомляє "Новое время" з посиланням на пропагандистські джерела.

Ахмад Ахмедов – заслужений тренер росії. Серед його вихованців, 16 чемпіонів світу та Європи, зокрема Башир Таждінов. У 2017 році він переїхав до України, де тренував збірну країни з кікбоксингу та був призначений президентом федерації професійного кікбоксингу "К-1". Він також є президентом Всеукраїнського конгресу народів Дагестану.

Торік у листопаді Ахмедов дав інтерв'ю українській службі Радіо Свобода. Він розповів, що після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну записався в добровольчий батальйон "Хорт". У жовтні 2022 року, коли було створено Дагестанський добровольчий батальйон імені імама Шаміля, Ахмедов став замкомандиром підрозділу. У Дагестані в нього залишилися сини та мати.

За його словами, після того, як він почав воювати на боці ЗСУ, у Дагестані почали переслідувати членів його родини. Наприклад, його синові, чемпіону світу, не дають ніде влаштуватися на роботу, а його сестру кілька днів утримували у відділенні поліції.

"Мама в Дагестані. До неї приходили з обшуком, нібито вона мене ховає, хоча всі чудово знають, де я знаходжусь і що роблю. Моя фотографія на всіх сайтах військової хроніки, на військових сайтах росії. Але при цьому вони хочуть змусити мене нервувати і моїх рідних", – розповів Ахмедов, додавши, що хоче вивезти свою родину із росії.

"За час моєї роботи в Дагестані - 15 років старшим тренером - я виховав 16 чемпіонів світу. Ви зрозумієте, якщо я виховав 16 чемпіонів світу, скільки ще тисяч людей пройшли через мої руки, через мою залу. Звичайно, вони мене пам'ятають, знають і Я намагаюся докричатися до них, щоб вони розуміли, що це злочинна війна, що за участь у ній на боці Росії рано чи пізно їм доведеться відповідати перед міжнародним трибуналом, - підкреслює Ахмад Ахмедов.

- Я хочу вберегти свій Дагестан, свій народ від того, що їх може очікувати через цю злочинну війну Путіна. Тому й намагаюся докричатися".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації