Маски на вулицях Грузії та відкриті країни Скандинавії. Як змінилися правила подорожей

Правила карантину в окремих країнах світу змінюються щодня, особливо коли збільшується число вакцинованих від COVID-19. Подекуди серед них є й зміни для туристів — нові відкриті кордони, спрощення карантину на території та вимог в'їзду. Водночас у деякі країни південно-східного регіону Європи подорожувати зараз небезпечно через лісові пожежі, а в Афганістані — тривають бойові дії.

Суспільне зібрало все, що змінилося для українських мандрівників з 7 по 13 серпня. Інформацію про вимоги в'їзду до усіх країн світу можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ, або у Telegram-боті., пише Суспільне.

Куди подорожувати небезпечно

Міністерство закордонних справ застерігає від подорожей на Балкани через лісові пожежі. Водночас МЗС дало рекомендації українцям, які вже перебувають у Греції та Північній Македонії. Зокрема, міністерство рекомендує громадянам України дотримуватись наступних правил:

  • утриматися від відвідування уражених стихією локацій;
  • уважно відстежувати повідомлення місцевих служб цивільного захисту;
  • неухильно дотримуватися рекомендацій та приписів щодо безпеки;
  • у разі виникнення загрози життю або здоров’ю невідкладно звертатися до відповідної закордонної дипломатичної установи України за місцем перебування:

Тим часом 13 серпня на сході Італії від Риму спалахнула лісова пожежа, у самому Римі сягнула понад 37 градусів, а на півдні Італії через пожежі загинули щонайменше троє людей. В Алжирі зафіксовано щонайменше 40 загиблих через пожежі. Також продовжують горіти ліси Греції та Чорногорії.

Крім того, МЗС просить українців не подорожувати до Афганістану через ескалацію збройного конфлікту на території Республіки. Також міністерство розглядає варіанти евакуації українців з Афганістану.

Грузія

Популярна серед українців Грузія посилила протиепідемічні заходи на тлі погіршення показників захворюваності на COVID-19 у країні. Так, носіння маски буде обов’язкове на відкритому просторі, де збираються понад п’ять людей. Також Грузія планує підсилити контроль за дотриманням протиепідемічних вимог на весіллях, поминках та інших масових заходах.

Крім того, влада Грузії ухвалила рішення про зупинку роботи муніципального транспорту на три тижні — з 14 серпня по 4 вересня. Обмеження не торкнеться міжміського транспорту. Призупинять роботу й дитячі розважальні центри. Ще одне обмеження торкнеться роботи ресторанів і кав'ярень — вони будуть відкриті лише до 23:00 (нині — до 24:00).

Державним відомствам і приватним компаніям уряд рекомендує максимально перевести своїх співробітників на дистанційний режим роботи. Також у Грузії з вересня можуть запровадити нові обмеження на відвідування об'єктів харчування, спа-салонів, фітнес-центрів та інших подібних установ. Зокрема, відвідувати ресторани й фітнес-центри без обмежень зможуть лише вакциновані громадяни.

Грузія
Грузія

Ілюстративне фото: pixaba

Чорногорія

Посол України у Чорногорії Михайло Шматов нагадав українським туристам, що Україна вимагає для повернення не тести, а вакцинацію, а сама балканська країна не робить безкоштовних ПЛР для вильоту додому. Дипломат підкреслив, що якщо ви все ж зробили тест перед поверненням в Україну і він виявився позитивним, то ви маєте залишитися в Чорногорії на самоізоляції на 14 днів.

"Ваші дані вносять до інформаційної системи й ви не зможете залишити територію країни. Тому, що якщо ви робите тест у Чорногорії, який виявиться позитивним, будьте готові фінансово й організаційно пробути тут на самоізоляції", — зазначив він. Шматов додав, що нині у Чорногорії "нереально велика кількість туристів" з України й посольство отримало вже непоодинокі випадки звернень.

Чорногорія
Чорногорія

unpla

Кіпр

Кіпр розширив перелік вакцин, які дають можливість перетину кордону країни. Тепер країну можна відвідати з сертифікатом про щеплення вакцинами Janssen/Johnson & Johnson, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna, Sputnik, Sinopharm, Sinovac (CoronaVac).

За 24 години до вильоту до Кіпру потрібно завантажити копію сертифіката про вакцинацію (англійською мовою) на платформі Cyprus Flight Pass, а також вказати дані про щеплення. Водночас Кіпр залишає за собою право протестувати будь-якого подорожувальника. Це стосується і тих, хто має сертифікат про вакцинацію.

Невакциновані туристи, окрім дітей до 12 років, для відвідування Кіпру повинні мати негативний результат ПЛР-тесту на COVID, зробленого в сертифікованій лабораторії на території України протягом 72 годин до вильоту. Тест має бути англійською мовою. У посольстві радять його роздрукувати.

Також потрібно буде по прильоту на Кіпр пройти повторний ПЛР-тест (вартість — 15 євро в аеропорту Ларнаки та 19 євро в аеропорту Пафосу). Результат тесту буде переданий мандрівнику через SMS орієнтовно протягом 3 годин. До отримання результату турист повинен залишатися на самоізоляції.

Пляж Кіпру
Пляж Кіпру

АР

Фінляндія

З 9 серпня уряд Фінляндії відкрив кордони для українців. Для в'їзду потрібно мати міжнародний сертифікат вакцинації або зробити ПЛР чи тест на антиген. Необмежений в'їзд на територію Фінляндії буде можливим в разі проходження повного курсу вакцинації усіма доступними на території України препаратами, зокрема:

  • Comirnaty (Pfizer-BionTech);
  • COVID-19 Vaccine Spikevax (попередньо Moderna);
  • Vaxzevria (попередньо COVID-19 Vaccine AstraZeneca) COVID-19 Vaccine;
  • Janssen (Johnson&Johnson);
  • BIBP/Sinopharm;
  • COVISHIELD;
  • CoronaVac.

У разі відсутності сертифікату про повну вакцинацію, прибулі до Фінляндії українці муситимуть здати тест на коронавірус на прикордонному пункті контролю. Це не стосується людей, які мають негативний результат тесту на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, та людей, які перехворіли на COVID-19 щонайменше пів року тому та мають відповідну довідку. Зі Скандинавії для українців також відкриті Данія та Швеція.

Фінляндія
Фінляндія

Ілюстрати

Угорщина

Угорщина відкрила кордони з 7 серпня. При в'їзді не потрібно надавати додаткових документів, однак винятком є авіаційні подорожі. При в’їзді до Угорщини авіаційним транспортом додатково вимагається негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію (разом з громадянами, які мають сертифікат, також можуть без обмежень в’їжджати діти до 18 років).

Для транзитного проїзду країною представники угорської прикордонної поліції можуть додатково вимагати документи, що підтверджують право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, результати тестів на вірус тощо).

Угорщина
Угорщина

Ілюстраивне фото: unpl


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації