Виборів президента у 2024 році не має бути: Банкова попросила «слуг народу» підтримати позицію Зеленського

Банкова попросила «слуг народу» підтримати позицію Зеленського про те, що вибори президента у 2024 році не мають відбутися, стверджує джерело. Що про це кажуть самі нардепи і ОП?

Президент України Володимир Зеленський спробував поставити крапку в питанні проведення президентських виборів наступного року. В одному зі своїх нещодавніх звернень він заявив, що вибори в Україні «не на часі», оскільки зараз — час оборони і битви, від якої залежить доля держави та українців.

Слова очільника держави пролунали після того, як NV опублікував матеріал про те, що Офіс президента (ОП) і представники фракції партії Слуга народу (СН) почали підготовку до весняних виборів-2024.

Тепер, як стверджує джерело NV, ОП закликав народних депутатів з СН підтримати заяву Зеленського щодо «виборів не на часі».

Співрозмовник видання зазначив, що нардепи отримали повідомлення від пресслужби ОП, в якому їх просили «підтримати позицію президента у себе в соцмережах» і написати, що проводити вибори не на часі.

«Пишемо своїми словами, це текст просто для інформації» — йшлося у смс депутатам.

Що «слуги народу» писали про заяву Зеленського

NV проаналізував останні дописи «слуг народу» в соціальних мережах. Деякі з них дійсно вже підтримали заклик Зеленського.

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко:

«Є недоречні речі під час війни. А є виклики на які маємо відповідати. Вважаю, тут не треба акцентувати, який вибір є правильним. Заради українців, заради тих, хто зараз на передовій. І заради тих, хто заплатив своїм життям за новий відлік, що починатиметься з повного звільнення українських територій».

Голова фракції Слуги народу Давид Арахамія:

«Для всіх, хто розхитував тему виборів цієї весни — відповідь від Президента коротка та проста — вибори не на часі. Вважаю цим треба закінчити цю тему на деякий час і сфокусуватись на посиленні обороноздатності держави".

Нардепка Єлизавета Богуцька:

«Вибори не на часі!» — це удар під дих тим, хто вже вирішив змінити всі орієнтири України, як це зробив Янукович в 2013 році. «Вибори не на часі!» — це удар під дих тим, хто мріє про те, щоб «очолити» Перемогу тоді, коли вона буде на відстані витягнутої руки. «Вибори не на часі!» — це удар під дих тим, для кого важливе не майбутнє України, а своє особисте шалене бажання знов прийти до влади.

Вибори не на часі! І я про це пишу постійно. Спочатку Перемога — потім Вибори. В іншому випадку — в нас не буде України і звісно, не буде Виборів. Будуть «обнулєнія», як в РФ. Або ше гірше, Україна буде приймати участь в кожних наступних виборах безсмертного Путіна. Тому так: 1. Перемога і закінчення війни. 2. Вибори Президента і Парламента".

Прохання Банкової чи власна ініціатива

NV не вдалося звʼязатися з Корнієнком та Арахамією, щоб дізнатися, чи вони написали такі повідомлення на прохання ОП, чи це була їхня власна ініціатива. Водночас Богуцька заявила редакції, що не чула про заклик Банкової підтримати заяву Зеленського: написане — це її стала позиція.

Своєю чергою Олександр Качура, заступник голови комітету ВР з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, не зміг ані підтвердити, ані спростувати інформацію про те, що ОП просив «слуг народу» підтримати позицію президента щодо виборів.

«Якби навіть це було або цього не було, то це ж наше внутрішнє питання, це не підлягає ні спростуванню, ні підтвердженню. Це наша внутрішня комунікація», — сказав він NV.

Ще один представник СН Микита Потураєв, голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, в коментарі NV зазначив, що до нього з подібним проханням ніхто не звертався.

А його колега по фракції Федір Веніславський, представник президента у Раді, заявив, що ніяких звернень не було і вони, мовляв, не потрібні ні з політичної, ні юридичної точки зору. «Я думаю це чистий фейк», — додав він.

NV також звернувся за коментарем до ОП. Проте там відмовились підтверджувати чи спростовувати інформацію про прохання до депутатів.

Президентські вибори у 2024 році: від «незакритої сторінки» до «не на часі»

Вибори президента України мали б відбутися 31 березня. Проте Конституція забороняє їхнє проведення під час воєнного стану.

Однак у жовтні Зеленський заявив, що вибори в Україні можуть відбутися під час воєнного стану за умови змін до законодавства та організації голосування таким чином, щоб це було безпечно і щоб у процесі могли брати участь усі українці як усередині країни, на фронті, так і за кордоном.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначав, що Зеленський зважує всі «за» і «проти» проведення президентських виборів.

«Ми не закриваємо цю сторінку», — казав він.

Джерела NV повідомляли, що навесні команда Зеленського сподівається провести голосування щодо нового президента країни, перед цим змінивши законодавство та частково — склад ЦВК.

Нарешті 6 листопада Зеленський прямо дав зрозуміти, що виборів президента наступного року не буде, заявивши, що вони «не на часі».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації