Українці хочуть більше демократії, аніж сильного лідера – опитування КМІС

Результати соціологічних опитувань показують, що українці переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками і вважають, що Україні важливіше демократична система, ніж сильний лідер.

Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, пише Українська правда.

"Інше питання – а що для самих громадян є важливіше: щоб ми мали сильного лідера (лідерів) чи щоб ми мали демократичну систему? У липні 2022 року на замовлення "Опори" КМІС ставив запитання, що "зараз" є важливим для України і 58% відповіли, що "зараз Україні сильний лідер важливіше, ніж демократична система", а про пріоритет демократичної система відповіли 27%[3].

Подібне запитання ми ставили у жовтні 2020 року, проте без акценту "зараз", тобто запитували, що в цілому має бути пріоритетом. На той момент 54% віддавали перевагу сильному лідеру і 31% – демократичній системі (що, відповідно, схожу на потреби "зараз" за опитуванням у липні 2022 року).

Натомість у грудні 2023 року більшість українців (59%) відповіли, що Україні демократична система важливіша. Частка тих, хто вважав, що Україні важливіше мати сильного лідера – 32%".

Також за даними цього соцопитування більшість українців – 57% – вважають, що Україна скоріше або повністю є демократичною, натомість 14% переконані, що Україна є скоріше або цілковито диктаторською країною, цитує УП.

34% опитаних вважають, що Україна є майже або повністю демократичною, а 23% вважають її скоріше демократичною.

Ще 27% респондентів переконані, що Україна рівній мірі диктаторська і демократична країна.

ІНФОГРАФІКА КМІС

"Хоча із Заходу на Схід стає трохи менше тих, хто вважає Україну демократією, але фактично у всіх регіонах більшість дотримується думки, що Україна зберігає свою демократичність (і не більше 17% вважають Україну диктаторською країною)", − наголосили соціологи.

ІНФОГРАФІКА КМІС

Дослідження проходило у лютому 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю опитали близько 1000 респондентів за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації