Сьогодні - День вишиванки. У Чернівцях презентують нову сорочку «Бойова дронівка» та покажуть фільм "Соловей співає" (Програма заходів)
До Всесвітнього дня вишиванки у Чернівцях та Києві пройде паралельна презентація нової сорочки зі спеціально розробленим орнаментом, яку назвали «Бойова дронівка».
Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповіла співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк.
«Цього року в Чернівцях масових заходів не плануємо через питання безпеки. Але з того, що вже можемо анонсувати, ми готуємо презентацію нової сорочки зі спеціально розробленим орнаментом до Дня вишиванки. Сорочка називається «Бойова дронівка». Заходи з презентації такої сорочки проходитимуть паралельно у Чернівцях і Києві. Амбасадорами цієї вишиванки стануть військовослужбовці, які працюють із БПЛА», - сказала Воронюк.
За її словами, під час презентації проведуть благодійну акцію зі збором коштів для майбутньої закупівлі дронів. Цю сорочку громадська організація «Всесвітній день вишиванки» створила спільно з громадською організацією «Вишивка в одязі видатних українців».
«Останні кілька років на День вишиванки ми презентували то сорочку Степана Бандери, то сорочку Ольги Кобилянської. Це були відтворені сорочки. А цьогорічна презентація - це наше сучасне рішення і фіксація в орнаменті того, що відчувають сучасні українці. Тобто, це такий собі орнаментальний літопис сьогодення через вишивку», - зазначила громадська активістка.
Основною локацією для презентації нової сорочки у Чернівцях стане сквер Дня вишиванки та вулиця Ольги Кобилянської. У Києві ще визначаються з локацією.
Також організатори Всесвітнього дня вишиванки до цього свята готують поетичну презентацію. На відомих будівлях у Чернівцях та Києві робитимуть відеопроєкцію з читанням віршів на військову тематику.
«По Чернівцях ми ще не визначилися з локацією на таку відеопроєкцію, а в Києві транслюватимемо поезію на Хрещатику, на будівлю КМДА. Це буде проєкція на будівлі з віршами перемоги, віршами українських військових або ж сучасних авторів про війну. Їх виконуватимуть відомі сучасні актори, військовослужбовці, волонтери, дружини військових», - розповіла співбесідниця.
Крім того, у Львові та Стрию відбудеться презентація книги «Українські взори Ольги Бачинської». Це була відома дослідниця початку 20 століття, яка збирала українські орнаменти.
«Ця книга цінна тим, що у ній дослідниця зафіксувала взори ще до періоду радянської окупації. Тобто, вони не зіпсовані російською пропагандою, тією культурою спрощення тощо. Ми віднайшли її рукописи і створили дуже красиве факсимільне видання спільно з науковими коментарями», - додала співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки.
Більш детальний план заходів до Дня вишиванки організатори обіцяють оприлюднити пізніше.
День вишиванки в Україні цьогоріч пройде 16 травня. Це свято покликане зберегти та популяризувати споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата його проведення - щорічно в третій четвер травня. Цього дня всі охочі як в Україні, так і за кордоном одягають вишиванки та приходять у них на роботу чи навчання.
Основна мета свята - збереження українських національних цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.
Організатори Всесвітнього дня вишиванки презентували тематичний відеоролик, який зняли у співпраці із ТРО «Медіа»:
Програма заходів у Чернівцях:
10.00 – акція “Народжені у вишиванках”. У пологовому відділенні Чернівецької міської клінічної лікарні на вулиці Рівненській, 8 немовлятам вручатимуть вишиванки;
12.00 – офіційне відкриття свята у сквері Дня Вишиванки. Там презентують вишиванку "Бойова дронівка";
14.00 – 16.00 містом їздитиме ретро-тролейбус, який тематично оформлять до Всесвітнього дня вишиванки. Тролейбус курсуватиме від за напрямком тролейбусного маршруту №1 від Чернівецького національного університету до вулиці Ясської;
17.00 – розмовний клуб англійською мовою на тему "How Well Do You Know Ukraine?" у сквері Дня Вишиванки;
19:00 – показ фільму "Соловей співає" у Гончаренко центрі на вулиці Івана Франка, 2;
21.00 – відеопроєкція "Поезія перемоги" на фасаді Палацу урочистих подій.
-
Ракетний удар рашистів по Києву: розбиті фасади і вікна, пошкоджений McDonalds, згорілі авто і величезна вирва (Фото)
-
Історична подія: Україна та Британія підписали угоду про 100-річне партнерство: що передбачає
-
"Обмін територіями", Україна без НАТО і без армії: Путін озвучив ультиматум для завершення війни
-
Наймолодшому звільненому – 24 роки, найстаршому – 60: Україна повернула з російського полону ще 25 осіб
-
Новий масований удар по Україні: ціллю була енергетика, росія атакувала ракетами з Ту-95МС, Ту-22 і "Калібрами". Є влучання на Львівщині
-
Чому десантник Кобра залишився сам на сам з якутом, який зарізав нашого захисника під час рукопашного бою: стали відомі подробиці