Тисячі українців виїхали за кордон через хабарі. За липові довідки платили ВЛК від 3 до 15 тис. доларів – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський визнав наявність корупції в системі військово-лікарських комісій, через яку з України виїхали тисячі людей, які не мали такого права.

Про це глава держави заявив у відеозверненні 30 серпня, повідомляє Радіо Свобода та видання NV.

Є приклади областей, де після лютого минулого року вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК. Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення. Та й у межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК. Зафіксовані конкретні докази. В закритому режимі це представлено. Різні регіони країни, різні ТЦК, різні посадовці. Хабарі від 3 до 15 тисяч доларів. Будуть відповідати», – обіцяє глава держави.

Учасники засідання РНБО, присвяченого також питанню роботи ВЛК, вирішили провести перевірку всіх рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби з 24 лютого 2022 року. Також РНБО рекомендує переглянути систему визначення придатності до військової служби, щоб надати командирам більше можливостей залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

За результатами засідання Президент доручив провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, що були ухвалені в період з 24 лютого 2022 року і можуть бути пов’язані з корупційними порушеннями.

За результатами перевірки буде зроблено висновки про тих осіб, які на основі сфальсифікованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.

Він також доручив активізувати розширення можливостей проходити ВЛК у системі цивільних медичних закладів. На засіданні РНБО було представлено відповідну статистику щодо роботи областей у цьому напрямку. Деякі регіони забезпечили стовідсотковий результат розширення системи ВЛК на цивільні медичні заклади, у деяких регіонах таке розширення гальмується, заявив Зеленський.

«У всіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади. Військове командування має повністю співпрацювати з цивільними медиками для розв’язання цього питання», — заявив він.

Зеленський також додав, що необхідно завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК. Держава має поставити крапку в будь-якій черзі, в якій люди змушені очікувати на доступ до ВЛК або висновків ВЛК.

Також пропонується переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань і унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

Кабінету Міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбар'єрність усіх складових її роботи та залучення професійних кадрів.

Правоохоронці продовжать перевірку системи ВЛК та її очищення від тих, хто використовує свої посади проти безпеки та обороноздатності нашої держави, наголосив Зеленський.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації