Новий порядок бронювання діятиме з 1 грудня: Шмигаль повідомив подробиці
В Україні оновили правила бронювання працівників від служби в армії та параметри для визначення критичності підприємств.
Про це повідомив голова Кабміну Денис Шмигаль у п'ятницю, 15 листопада, пише “Слово і Діло”.
За словами Шмигаля, з 1 грудня діятимуть такі правила бронювання:
1) З грудня всі бронювання здійснюватимуться через застосунок «Дія»;
2) Зарплата та відсутність боргів перед бюджетом – тепер обов'язкові пункти, щоб забронювати працівників для приватного сектору;
3) Середня зарплата на підприємстві та у заброньованого працівника має бути не менше ніж 2,5 мінімальних зарплат.
Новий порядок діятиме з 1 грудня. Але для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого 2025 року. До цієї дати усі підприємства мають подновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами, незалежно від того, як і коли воно відбувалося.
Регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер узгоджуватимуться з Міноборони та Мінекономіки.
Шмигаль також розповів, що до 15 листопада уряд провів аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників. За його словами, за результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути.
Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що президент Володимир Зеленський був незадоволений тим, що від мобілізації забронювали вже 1,5 млн осіб. Через зловживання вирішили провести аудит критичних підприємств.
-
Зеленський заявив про готовність зустрітися з путіним і зізнався про прямий телефон до Трампа
-
Зеленський показав відео, як рашисти вночі вдарили дроном по укриттю на ЧАЕС, котрий спричинив значні руйнування
-
Зеленський підписав рішення РНБОУ про довічні санкції проти Порошенка, Коломойського, Боголюбова, Жеваго і Медведчука (ДОКУМЕНТ)
-
Малюк особисто затримав неймовірного "щура" в своїх рядах. Що відомо про зрадника - полковника Дмитра Козюру
-
"Були люди, які хотіли вбити, були постріли, загинули деякі люди тут, усередині нашого Офісу" - Зеленський про початок великого нападу росії
-
Стало відомо, хто з буковинських нардепів голосував за закупівлю російських реакторів у Болгарії