Монумент "Батьківщина-Мати" планують перейменувати: якою буде нова назва
У столиці зараз триває процес заміни радянського герба на тризуб на щиті "Батьківщини-Матері". Однак це не всі кроки з декомунізації та деколонізації, які планують втілити щодо монумента. Йому пропонують дати нову назву, повідомляє 24 канал з посиланням на Українське радіо.
Про це в інтерв'ю заявив гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Вченої ради музею.
Остаточне рішення за Міністерством культури та інформаційної політики.
Яку пропонують нову назву
Монумент "Батьківщина-Мати" Національний музей історії України у Другій світовій війні пропонує перейменувати на "Україна-Мати". Гендиректор наголошує, що для перейменування є всі підстави.
Якщо ми складемо всі пазли, то побачимо картину абсолютно нового життя монумента, опертого на ті факти, які для мене є визначальними: створений в Україні, створений зусиллями українських робітників, інженерів, учених. Він є унікальною пам'яткою науки і техніки. Цей монумент сьогодні отримує друге життя. Він є символом стійкості та незламності українського народу, – зазначив Савчук.
У музеї сподіваються, що Мінкульт затвердить відповідне рішення до Дня Незалежності України.
Декомунізація "Батьківщини-Матері"
Попри те, що Радянського Союзу не існує вже понад 30 років, а з 2015 року в Україні чинний закон про декомунізацію, на щиті монумента "Батьківщина-Мати" досі є герб СРСР.
У 2022 році в Дії провели опитування громадян щодо того, що робити із пам'ятником. Більшість обрали варіант заміни радянських серпа і молота на тризуб. Через майже рік почалася реалізація проєкту, яка не обійшлася без скандалів.
Найпершим питанням стала вартість проєкту – 28 мільйонів гривень. Чимало людей вважають недоцільним витрачання таких коштів під час війни. Крім того, окремою темою став матеріал виготовлення тризуба. Для нього використали європейську сталь, а не українську. У Мінкульті пояснили це тим, що комбінат "Запоріжсталь" надав сировину, яка не відповідала технічним вимогам. Однак комбінат відкидає ці звинувачення.
-
Україна та союзники готові до повного припинення вогню на 30 днів, починаючи з 12 травня
-
До Києва прибули лідери "коаліції рішучих": Мерц, Макрон, Стармер та Туск
-
Дорогий похорон на переповнених цвинтарях. Як в Україні ховають убитих через вторгнення Росії
-
Зеленський у День пам’яті та примирення: Завтра про звірства нацистів у Москві розповідатиме організатор братських могил у Бучі
-
Рашисти двічі атакували Київ за ніч. Є загиблі, влучання у будинки, спалахнули пожежі. Була атака на Запоріжжя
-
Жахливі кадри: Як російські фашисти спалили дронами ринок Барабашово у Харкові