Шарль Мішель запросив Зеленського та Санду на зустріч щодо початку перемовин про вступ до ЄС у грудні
Голова Євроради Шарль Мішель запросив українського президента Володимира Зеленського і молдовську лідерку Маю Санду на зустріч щодо початку перемовин про членство України й Молдови у ЄС, яка відбудеться в грудні.
Про це Мішель повідомив під час спільного брифінгу разом із Зеленським та Санду в Києві 21 листопада, передає Суспільне.
"Ми схвалили дуже важливе рішення, вирішивши надати Україні й Молдові статус держав-кандидатів. І ми готуємо зараз зустріч, яка пройде у Європі в грудні на яку я хотів би запросити вас обох (Зеленського та Санду — Ред.). Ми вважаємо дуже важливим, щоб ваші країни підготувалися до членства", — сказав голова Євроради.
Політик зазначив, що потрібно "забезпечити, аби метою цього процесу розширення стало не просто збільшення, а більша результативність, більша опірність, більша спроможність захищати спільні цінності".
Своєю чергою Зеленський заявив, що Україна "подарунків ніяких не очікує".
"Але все ж таки я б хотів, щоби звернули увагу, що ми — країна у війні. Для нас рішення у грудні — мотиваційне рішення, мобілізаційне рішення, яке допомагає Україні вірити в те, що була і є справедливість. Це не просто порожні слова, що українці захищають спільні цінності", — наголосив президент.
Санду ж додала, що сьогодні народ України, як і народ Молдови "обирають демократичне європейське майбутнє, замість того, аби піддатися агресії та репресіям від зовнішньої сили, що хоче контролювати майбутнє".
"Закликаю усіх держав-членів ЄС одноголосно підтримати переговори про вступ України та Молдови на саміті у грудні. Для розширення Євросоюзу найбільш важливими є дві речі — єдність і швидкість. Рішення щодо перемовин про вступ України та Молдови — той меседж, який почують не лише у Києві та Кишиневі, але й в Кремлі", — підсумувала молдовська лідерка.
Що відомо про вступ України в ЄС
Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.
"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.
"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:
- реформа Конституційного суду;
- продовження судової реформи;
- антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
- боротьба з відмиванням коштів;
- втілення антиолігархічного закону;
- узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
- зміна законодавства про нацменшини.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.
7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій. 8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.
Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.
-
Новий обмін полониними: додому повернулися 49 українців, зокрема 15 захисників і захисниць "Азовсталі"
-
"Ми ж не дурні: навіщо цей театр?" Зеленський гнівно відкинув "мирний план" Китаю та Бразилії, який ті узгодили з окупантами. Відео
-
Рашистські "шахеди" пошкодили інфраструктурний об'єкт і травмували людей на Черкащині
-
Нардепа Железняка дістала "тупа брехня". Він назвав прізвища людей, через яких півкраїни сидить без світла. Це "енергетичні пацюки"!
-
Росія планує нові удари по українській енергосистемі: Шмигаль розповів, чи готова країна пережити зиму
-
В українців може бути 2-5 млн незареєстрованої зброї на руках. Залишити й переробити можна буде як видану державою, так і знайдену зброю