Гірка правда про фури на кордоні і позицію Польщі

ТАКА ДУМКА

Про наші фури і поляків. Мабуть не всі тут памʼятають, але в 90-х, головними гравцями на українському і європейському ринку вантажних автоперевезень були не поляки - а німці, французи і італійці. Їх фури і їх водії возили більшу частину вантажів по всій Європі. І саме вони на цьому заробляли.

Але в 2000-х зʼявилися польські перевізники, які своїми низькими цінами і кращою якістю витіснили водіїв старої Європи. Тому що готові були працювати більше. Тому що готові були заробляти менше. Тому що хотіли жити краще.

І ринок обрав тоді їх. Бо ринок завжди обирає краще.

І щось я не памʼятаю тоді. Щоб французи і німці брали в облогу польські кордони, щоб блокували польські фури і знущалися з польських водіїв і споживачів.

І не треба про це мовчати. Бо те що зараз роблять поляки з блокуванням України - це не дружба і не сусідські відносини. Навіть без війни. Навіть якби це були мирні часі. І це не має жодного відношення до ринкової економіки і європейських цінностей.

В Україні. У нас закриті порти. У нас закриті аеропорти. Ми всі - всю свою логістику побудували через аеропорти і морські порти Польщі - бо вони наші добрі сусіди. Могли побудувати через Геную. Могли побудувати через Констанс. Але більшість з нас добровільно обрала братів поляків.

Ми їм платимо портові збори, ми користуємося їх ліцензійними і митними складами, ми часто завантажуємо в їх літаки і піднімаємо їх економіку.

Два місяці назад - привезти контейнер з Ґданська в Київ коштувало 1500€, а зараз 6000€. В 4 рази - бо все стоїть! Поляки все заблокували і фактично взяли нас в облогу.

А насправді наші водії і наші перевізники - це поляки зразка кінця 90-х.

Наші голодні до роботи. Наші готові довозити швидше. Наші готові працювати дешевше

Це ринок. І ринок сьогодні обирає українців.

Я хочу нагадати, що українці - не тільки біженці і не тільки підприємці.

Там в Польщі. Працюють і платять податки десятки тисяч простих українців. Наші громадяни залишають там гроші на АЗС, зупиняються в їх готелях, покупаються в їх магазинах, харчуються в їх ресторанах, купують квитки на їх потяги, автобуси і літаки.

Досить ховати очі і боятися казати правду! Наші люди не дармоїди, не прокажені.

Фактично, наші громадяни піднимають економіку Польщі своєю працею і своїми витратами там. І ми маємо повне право відстоювати і отримувати ті європейські цінності рівності і пропорційності про які так гучно люблять говорити наші сусіди. А те що вони зараз роблять з нашими водіями, з нашим експортом і імпортом - це точно не дружні і не сусідські відносини.

Олексій ДАВИДЕНКО, підприємець
Персональна сторінка у Фейсбук (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації