Звільнений керівник ССО Хоренко: я не публічний, в політику не граю

Сили спеціальних операцій оприлюднили сім тез генерала Віктора Хоренка, звільненого указом президента з посади командувача ССО. Раптова кадрова зміна викликала значний резонанс в Україні і закордонних ЗМІ, передає НВ.

Одна з оприлюднених тез Хоренка звучить так: «Я не публічний, в політику не граю. Сенс мого життя — помста ворогам України».

Генерал також поділився, про що жалкує: «Про що я можу жалкувати — так тільки про те, що я не завершив спланованих операцій, не підтримав тих, хто на мене сподівався. Та це залежить не від мене, хоча я не можу не відчувати відповідальності за своїх людей».

«Є багато непоганих керівників в кабінетах. Але військами з кабінетів не командують. Не командують без досвіду», — йдеться в іншій тезі Хоренка.

Він також заявив, що для нього головне — бути чесним, зокрема перед своїми військовослужбовцями.

Хоренко додав, що і далі боротиметься з ворогами України: «Основна моя мета — боротися з ворогами України. Я не знаю чи ви почуєте щось про мою боротьбу, адже я ніколи не робив цього показово. Та я боротимуся».

«Щоб зрозуміти, як долати ворога — треба вбити принаймні одного особисто. Я вбив багатьох», — йдеться в одній з тез.

«Важко, будучи вожаком, покидати свою зграю. Та вовк може полювати і наодинці. Головне, що завжди є на кого, ворогів у нас вистачає», — зазначає насамкінець екскомандувач ССО.

Від звільнення Хоренка до чуток про розкол між Зеленським і Залужним

3 листопада президент України Володимир Зеленський своїм указом звільнив Віктора Хоренка з посади командувача Сил спеціальних операцій (ССО ЗСУ) та призначив на цю посаду Сергія Лупанчука.

«Генерал Віктор Хоренко продовжить виконувати спецзавдання у складі ГУР Міноборони України», — сказав Зеленський пізніше у відеозверненні.

Віктор Хоренко того ж вечора у ток-шоу Української правди сказав, що про своє звільнення він дізнався зі ЗМІ і не знає причин такого рішення. За його словами, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний також не знав про плани змінити командування ССО.

На наступний день в Офісі президента повідомили, що Зеленський звільнив Хоренка за поданням міністра оборони Рустема Умєрова. Це підтвердив і Умєров. Він пояснив своє рішення тим, що Хоренко зараз «потрібний на іншому напрямку».

Раптове звільнення Хоренка наробило чимало шуму в ЗМІ і соцмережах.

New York Times 5 листопада написало про розкол між президентом Зеленським і генералом Залужним, згадавши про критичний коментар Зеленського щодо статті Залужного в The Economist, а також раптове звільнення Хоренка.

NYT пише, що, чи знав Залужний про звільнення Хоренка заздалегідь, залишається невідомим.

«Американські офіцери, які працювали з генералом Хоренком, були здивовані новиною про його усунення та описали тісні та ефективні робочі стосунки з ним», — повідомило видання.

Хоренко обіймав посаду командувача ССО з 25 липня 2022 року.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації