Журналіст "24 каналу" Олексій Печій втік з країни, виїхавши у відрядження на Саміт ЄС. Відомі подробиці

Ведучий 24 каналу Олексій Печій втік з України і не повернувся з-за закордонного відрядження на Саміт ЄС.

Про це повідомляє 24 канал.

“Олексій Печій отримав акредитацію на Саміт ЄС, який проходив з 14 по 15 грудня. Втім, по його завершенні журналіст і ексведучий 24 каналу не повернувся до України. І лише за тиждень написав допис, у якому намагався виправдати свою зрадницьку позицію”,- йдеться у повідомленні.

В свою чергу, генеральний директор медіахолдингу "Люкс" Роман Андрейко зазначив, що Печій втік з країни, "усвідомлюючи усі наслідки своєї втечі", і буквально спалив мости.

Журналіст і ексведучий 24 Каналу не повернувся до України. І лише за тиждень написав допис, у якому намагався виправдати свою зрадницьку позицію. Як зазначає генеральний директор медіахолдингу "Люкс" Роман Андрейко, він не просто шокований вчинком Олексія Печія. Сказати, що я шокований – нічого не сказати! – наголосив Роман Андрейко.

Кажуть "не суди і не будеш осуджений". Час розсудить. А люди, які так любили дивитися і слухати аналітику Олексія, мають це прийняти і ухвалити для себе рішення чи готові вони і надалі йому вірити, – наголосив Роман Андрейко.

Відреагувала на вчинок Олексія Печія ведуча 24 Каналу Ірина Узлова, його колега. Вона наголосила, що щодня, щоночі, щохвилини повномасштабного вторгнення ми живемо з думкою про перемогу, вірою у наші ЗСУ, у кожного з нас та нашу державу. Вона зазначила, що журналісти готові не спати та не їсти, щоб бути поруч зі своїм глядачем на інформаційному полі та вільній землі.

Позиція і рішення всього однієї людини не віддзеркалює внесок та ідеологію всього колективу, який і думки не має їхати жити та боротися деінде. Часом навіть у швейцарському годиннику може бути зіпсований гвинтик. А життя завжди і кожному виставляє рахунок, за яким доведеться платити. Ми разом, тут, щодня і щомиті для перемоги, до перемоги і після!
– наголосила ведуча 24 Каналу.

Ведучий 24 Каналу Арсен Цимбалюк наголосив, що такі як Олексій Печій повинні збагнути, що жодна Польща, жодна Західна Європа не врятують усіх, якщо не встоїть Україна.

Якщо раптом Україна програє, а такі, як Трамп, Орбан і Путін переможуть, настане кінець усій Європі, всьому цивілізованому світові в сучасному розумінні цього слова. В такому "новому світі" ви можете назавжди забути і про кар'єру, і про достаток і, скоріш за все, навіть свободу. Бо для "нових хазяїв" цього світу ви ніколи не станете своїми, як би не намагались вистрибувати зі штанів. Ви будете для них тими, ким були Кива та Стремоусов, – наголосив він.

Арсен Цимбалюк вкотре наголосив, що без України не існуватиме сучасного світу. І саме тому Україна та українці повинні вистояти та вистоять. І саме тому всі ми – тут, додав ведучий.

Ведучий 24 Каналу Юрій Гаврищак теж відреагував на рішення тепер уже колишнього співробітника ТРК "Люкс" Олексія Печія. Він наголосив, що це стало абсолютною несподіванкою для всіх. І для топменеджменту холдингу, і для ведучих 24 Каналу, і для режисерів монтажу, продюсерів, стилістів, гримерів. Абсолютно для всіх, хто дотичний до інформаційної боротьби, які з перших днів повномасштабного вторгнення без втоми билися, щоб перебити російські наративи.

Ми не поділяємо його позиції. Хлопці та дівчата, яким ми намагаємося допомогти в Авдіївці, під Бахмутом, на лівому березі Дніпра знають, – наголосив він, пише 24 канал.

Сам Олексій Печій заявив, що це було виключно його рішення. Своє рішення залишитися в Європі він обумовив тим, що Україні бракує "горизонтальної комунікації з західним суспільством", і Печій вирішив цю горизонтальну комунікацію налагоджувати.

Журналіст наголосив, що зробив такий висновок після закінчення саміту, поспілкувавшись з політиками та іноземними колегами.

Журналіст-втікач заявив, що в Європі займатиметься “наближенням” нашої перемоги у війні з Росією – працюватиме “з західними медіапроєктами для просування українського порядку денного в західному суспільстві”.

“Попри засудження, тиск і переслідування я не припинятиму робити те, що я вмію…Я усвідомлюю, що в найближчі дні проти мене розпочнеться кампанія так званого медіакілерства, метою якої буде знищення мене, як журналіста, попри всю мою попередню роботу. Втім, поки це можливо, я продовжуватиму інформаційну боротьбу і ніколи не відмовлюся від пошуків допомоги для українського війська, де б я не був”, – заявив Печій.


Телеведучий з "24 каналу" Олексій Печій, який утік з України, скориставшись отриманою акредитацією на саміт Європейського Союзу, перед від’їздом підписував заяву, в якій зобов’язувався повернутися.

Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв показав звернення журналіста-втікача Олексія Печія, який обіцяв повернутися до України після участі в саміті Європейської Ради.

Відповідні документи Карандєєв розмістив на своїй сторінці у Facebook, пише ТСН.

"Кожен, хто виїжджає на реалізацію того чи іншого завдання за кордон, подає великий пакет документів. Також підписує заяву із зобов‘язанням повернутись в Україну по завершенню, і повертається. Олексій Печій теж підписував таку заяву", - сказав в.о. міністра культури.

Звернення Олексія Печія / Фото: Ростислав Карандєєв

Однак Карандєєв наголосив, що випадок з журналістом "24 каналу" – поодинокий. Тож не варто знецінювати роботу всіх журналістів України.

"Цей випадок жодним чином не має кидати тінь на інших українських журналістів, які щоденно працюють для привернення уваги світової спільноти до війни в Україні. Ми пишаємося тими людьми, які втримують Україну на світовому порядку денному", - зауважив Ростислав Карандєєв.

Він наголосив, що українські журналісти та митці роблять величезний внесок на полі культурної й інформаційної боротьби з ворогом. За його словами, роль культурної дипломатії й інформаційної роботи за кордоном є надзвичайно важливою у сприйнятті світом війни в Україні. Тож важко недооцінити роботу українських культурних діячів і медійників.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації