Зеленський відсторонив від посад генпрокурорку Венедіктову та главу СБУ Баканова

Президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генерального прокурора Ірину Венедіктову і усунув з посади голови СБУ Івана Баканова. На місце Венедіктової вже призначили тимчасового наступника – Олексія Симоненка.

Про це йдеться в указах президента №499/2022, №500/2022 і №501/2022. У вечірньому відеозверненні президент пояснив своє рішення.

"Відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов'язків голови Служби безпеки України", – йдеться у тексті указу №499/2022.

Указ президента України №499/2022


У статті 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ говориться: "Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки або створило загрозу наступу таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов'язків".

Стаття 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ

"Відповідно до частини другої статті 11 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю: відсторонити Венедіктову Ірину Валентинівну від посади генерального прокурора", – йдеться в указі №500/2022.

Указ президента України №500/2022

"Відповідно до частини другої статті 11 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю: покласти на Симоненка Олексія Юрійовича виконання обов'язків генерального прокурора", – йдеться в указі №501/2022.

Указ президента України №501/2022

Коментуючи своє рішення про усунення керівників Офісу генпрокурора і СБУ президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні до народу заявив, що до такого кроку його змусив великий масив злочинів проти основ національної безпеки держави а також зв'язки між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії.

"Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв'язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь. Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України", – заявив Володимир Зеленський.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації