Бунт поліцейських: у Дніпрі розформують полк спецпризначення і переведуть всіх у бригаду "Лють". Хто проти: вручать повістки на фронт

Керівництво Нацполіції розформує полк особливого призначення в Дніпропетровській області, усіх спецпризначенців переведуть до штурмової бригади "Лють".

Про це заявив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич, пише УП.

"Оцінка надана щодо ситуації у Дніпрі. Ухвалено рішення щодо розформування полку поліції особливого призначення ГУНП у Дніпропетровській області. Тобто, полку такого не буде існувати.

Ми, можливо, ухвалимо інші кадрові рішення щодо створення окремих рот для виконання специфічних завдань. Всі співробітники полку без виключення будуть переведені в бригаду "Лють" для виконання завдань".

За словами Фацевича, працівників, які відмовляться від переводу до штурмової бригади, звільнять та вручать їм повістку.

Також заступник голови Нацполіції додав, що це унікальна ситуація, коли поліція виконує завдання з оборони держави в складі військ.

Нагадаємо, 4 лютого у мережі зʼявилося відео зі зборів поліцейських у Дніпрі. На ньому правоохоронці нібито відмовлялися переводитися до штурмової бригади "Лють". У Нацполіції пообіцяли з'ясувати всі обставини та ухвалити відповідні рішення.

У соцмережах поширили відео зборів поліцейських на Дніпропетровщині, де на підвищених тонах обговорюють нібито переведення працівників спецпідрозділів поліції до штурмової бригади МВС "Лють". У Нацполіції пообіцяли з'ясувати всі обставини та ухвалити відповідні рішення.

По це повідомило "Громадське", пише УП.

Ресурси, які ввечері 4 лютого поширили відео зі зборів поліцейських, зазначають, що на зібранні йшлося про переведення правоохоронців до штурмової бригади "Лють", на що ті були незгодні.

"Ви входите до Сил оборони? Поліціянт що, ухвалює рішення — тут хочу, тут не хочу? Тут буду захищати, тут не буду захищати?" — говорить на відео поліцейський, який звертається до решти колег.

Натомість у відповідь йому казали, аби той "показав власним прикладом": "Як воно нас стосується, бойове розпорядження?".

"Ти згадай підрозділ, з якого приїхав. Ти гнида з Майдану", — заявили поліцейські спікеру. На що той відповів: "Я гнида з Майдану, а ти гнида звідки?".

На іншому відео один із поліцейських каже: "Скільки з Майдану пацанів загинуло? Ти не скажеш їм, що вони не герої? 18-річні хлопчики, яких убивали там, які були строковиками, яких гранатами закидували біля Верховної Ради".

Спікер нагадав про 107 загиблих — імовірно, йдеться про учасників Революції гідності, які загинули під час розстрілів на Майдані та належать до "Небесної сотні".

На що йому у відповідь кричали: "А що, з боку міліції менше? Спитай у Верховної Ради".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації