Зеленський образився на Пристайка? Його звільнено з посади посла України у Великій Британії

Президент України Володимир Зеленський звільнив Вадима Пристайка з посади посла України у Великій Британії.

Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави у п’ятницю, 21 липня.

Також Пристайка звільнено з посади постійного представника України при Міжнародній морській організації (IMO), яку він обіймав за сумісництвом. Причини такого рішення поки невідомі, пише видання NV.

Зеленський, Воллес, Пристайко і «нездоровий сарказм»

Перед прибуттям на саміт НАТО у Вільнюсі 11 липня Зеленський різко розкритикував країни Альянсу. Глава держави наголосив, що вони, за його словами, обговорюють формулювання щодо запрошення України, а не її членства, і пропонують «умови» для цього запрошення.

Своєю чергою міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Україні варто було б більше дякувати Заходу за зброю. Він розповів, як 2022 року приїздив до України, щоб отримати перелік необхідної зброї: «Знаєте, ми не Amazon. Я сказав їм це минулого року, коли їхав 11 годин, щоб отримати список».

Зеленський відреагував на ці слова, заявивши, що підтримка України — це необхідність. «Нехай він напише мені, як мені потрібно подякувати, щоб ми повністю були вдячні… Можемо вранці прокидатися і особисто дякувати», — заявив він.

Пізніше Пристайко назвав «нездоровим сарказмом» таку заяву Зеленського. Та згодом уточнив, що Воллес міг би не виносити слова у публічний простір, а особисто поспілкуватися з ним.

«Саркастичний коментар британського міністра про Amazon отримав таку ж саркастичну відповідь президента Зеленського. Але я впевнений, що сарказм між дружніми країнами не потрібен», — зазначив Пристайко.

Що відомо про Пристайка

Пристайко був призначений послом України у Великій Британії у липні 2020 року. До цього був міністром закордонних справ в уряді Олексія Гончарука.

У травні 2019 року, після перемоги Зеленського на президентських виборах, призначений заступником голови Адміністрації президента, а 25 червня, після реорганізації адміністрації, переведений на посаду заступника керівника Офісу президента.

Також він обіймав посаду голови місії України при Організації Північноатлантичного договору.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації