За Салагора внесли майже 10 млн грн застави - стали відомі подробиці звільнення з-під варти - МБ
Екскерівник Чернівецької митниці, який, ймовірно, був співорганізатором групи людей, які завдали майже 290 мільйонів гривень збитків на митниці через несплату мита, вийшов з-під варти.
Про це molbuk.ua повідомила речниця спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.
Як зазначили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі 23 січня за підозрюваного внесли 9,3 мільйона гривень застави.
Хоча під час обрання запобіжного заходу була встановлена застава у сумі 60 мільйонів гривень. Але Вищий антикорупційний суд під час судових засідань її зменшив.
Як ми повідомляли, екскерівника Чернівецької митниці Миколу Салагора днями бачили на свободі, він прогулювався на одній з центральних вулиць обласного центру.
Як відомо, у квітні минулого року антикорупційний суд заарештував Салагора у квітні минулого року. Альтернативою йому визначили 60 мільйонів гривень застави. Пізніше арешт продовжили, а заставу залишили без змін. Сторона захисту подавала неодноразові скарги на таке рішення.
У САП зазначають, що у разі внесення за підозрюваного застави на нього покладаюся відповідні процесуальні обов’язки. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, зокрема може йтися про зобов'язання:
- періодично прибувати до службової особи;
- не відлучатися з населеного пункту, де проживає, без дозволу;
- утримуватися від спілкування з людьми або не відвідувати місця, які визначив суд;
- здати на зберігання документи, які надають право на виїзд з України;
- носити електронний засіб контролю.
Нагадаємо, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці. До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.
Правоохоронці зазначали, що “учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, (так званого “сірого імпорту”), реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків”.
Як встановило слідство, учасники організували незаконне ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» високоліквідних товарів з Туреччини. Йдеться про одяг, взуття та аксесуари. Оформлювали транспорт з товарами, як порожній або маскували їх товарами прикриття. Такими, як тканина, ДСП, цегла, зі значно меншою митною вартістю.
-
У мережі поскандалили боксер Василь Ломаченко з волонтером та телеведучим Сергієм Притулою
-
У дитбудинок у Банченах, після резонансного скандального відео, на перевірку прибула спеціальна міжвідомча робоча група з Києва
-
«Голий і босий — тільки на папері»: що журналісти з’ясували про чернівецького суддю Олега Проскурняка
-
Головнокомандувач ЗСУ Сирський доручив перевірити обставини мобілізації Замрія
-
У Чернівцях суд оштрафував директорку поліклініки №1 Марію Мельничук за хабар 415 тисяч — вона написала заяву на звільнення
-
У Чернівцях торгівельні споруди, які є власністю підприємців ринку на Ентузіастів, скоро може знести новий власник