Як ганьблять президента, Або Чому досі не можуть здати в експлуатацію дитсадок у Колінківцях, попри державне фінансування програми "Велике будівництво"?

Реконструкція дитячого садочка в селі Колінківці розпочалася ще у 2015 р. Пізніше будівля була внесена до програми «Великого будівництва». Проте роботи на об’єкті й досі не завершені, навіть попри державне фінансування. Хто відповідає за хід ремонтних робіт та головне, коли маленькі діти зможуть відвідувати новий садочок, - дізнавалися журналісти ТРК “Чернівці”.

Колись школа-інтернат, а в майбутньому дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) у селі Колінківці Топорівської ОТГ. Реконструкція цієї будівлі розпочалася ще у далекому 2015 році. У 2021 ремонтні роботи проводять вже в рамках програми «Велике будівництво» та за участі громади, тож для місцевих жителів реконструкція - гостре й актуальне питання.

"Виборці питаються, де їхні гроші, коли діти ходитимуть в садочок, а нам треба звітувати перед людьми (у січні). Ми хочемо бачити, куди пішли наші кошти, коли будуть усунені всі недоліки і коли діти підуть в садочок", - каже Ольга Урсул, депутатка Топорівської ОТГ від села Колінківці.

Місцеві кажуть, того року роботи проводилися бурно, а ось цього - доволі мляво.

"Є мовна проблема, село молдавське, а до школи вже треба прийти підготовленими (хоча б мову знати). Усі турбуються, бо цей об'єкт все відкладається: спочатку мав запуститися 1 вересня, потім - пізніше. Об'єкт гарний, гроші вкладені (було співфінансування з села пару років під ряд) і чомусь все затихло",- говорить Іван Балан, депутат Топорівської ОТГ від села Колінківці.

Наша знімальна група на власні очі переконалася: жодного робочого на об'єкті сьогодні не було. Про те, що будівництво триває, свідчать лише залишені подекуди будівельні матеріали та інструменти. Роботами наразі займається Одеська підрядна організація "Едельвейс ПЛЕС". По телефону підрядник зазначив, що роботи на завершальному етапі, проте термінів здачі в експлуатацію не називають.

"Є замовник, який у праві прокоментувати. Я можу сказати лише те, що роботи на завершальному етапі. Наразі оформлюють документацію, завозять дороговартісне обладнання та інше", - каже підрядник.

Загалом, зовнішні роботи на об'єкті й справді виконані. Ба більше, на будівлі навіть є табличка, яка запевняє: об'єкт програми «Великого будівництва» уже завершений. Проте, хто її вивісив - невідомо.

"Об'єкт не може бути завершеним, поки його не прийняли і немає сертифікату", - каже підрядник.

- Ми це розуміємо, але чому табличка висить? Хочу дізнатись, хто її вішав?

- Не скажу.

"Офіційно здачі в експлуатацію не було. Я, чесно, цю табличку перший раз бачу. Введення в експлуатацію не було, нам його не передали і офіційного відкриття також не було", - розповідає Юрій Пасічник, голова Топорівської ОТГ.

Між тим, депутат Чернівецької районної ради Микола Куцак каже, що напередодні до них звернулися місцеві депутати з проханням перевірити цей об'єкт. Тож, вчора була створена спільна комісія з представників Чернівецької райради та Топорівської ОТГ.

"Ми сьогодні, приїхавши сюди, побачили закрите приміщення до якого нас не впускають. Як нам повідомив підрядник, який відмовився відчиняти і показувати нам стан будівництва. Ви можете самі побачити, що навіть залишились деякі речі *показує*. Вони, напевно, виконували якісь роботи, але дуже швидко покидали це все і виїжджали звідси. Напевно, чогось бояться. Цікаво чого", - цікавиться Микола Куцак.

Кошти, виділені на цей об'єкт мають бути освоєні до кінця року. Тож депутати Чернівецької районної ради занепокоєні, що більшість робіт будуть проводитися поспіхом і без дотримання належних вимог.

Олена КРЯЧКО, Андрій ХЛІВНИЙ, "Чернівецький репортер",
Телеканал "Чернівці" (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: