У Сторожинецькому ліцеї вирішили в час війни капітально відремонтувати закинутий басейн майже за 700 тисяч гривень

У Сторожинецькому ліцеї Чернівецької області капітально ремонтують басейн, який не працював понад три роки. Торік його використовували як укриття. Це єдиний у громаді басейн – його відремонтують, щоб відновити навчання з плавання.

На ремонт виділили майже 700 тисяч гривень з міського бюджету. Про це у коментарі Суспільному розповів директор ліцею Олег Сівак.

"Їхати на плавання до Чернівців далеко"

Син жительки Сторожинця Альони навчається в 11 класі ліцею. За призначенням лікарів хлопець має займатися плаванням, тому хотіла б, аби басейн у громаді відновив роботу, бо їхати для цього до Чернівців далеко.

"Він має певні проблеми зі спиною. До Чернівців нам далеко їхати. Це останній наш навчальний рік. Було б дуже добре для нас, якби басейн відремонтували якнайшвидше, бо у нас у процедурі прописано плавання", – каже жінка.

Басейн у ліцеї здали в експлуатацію майже 50 років тому. Сівак каже, через застаріле обладнання ним користувалися тільки під час опалювального сезону, а з початком пандемії басейн закрили.

"Школу здали в експлуатацію у 1975-76 роках. Тоді й здали цей басейн. Фактично, він працював до пандемії Covid-19. Але з дуже великими напругами, бо стара система водовідведення не працює. Ми викачували воду помпами", – розповідає директор.

Басейн у Сторожинецькому ліцеї
Фото: Суспільне Чернівці

"Перші уроки – з жовтня"

Наразі у басейні планують встановити нові системи нагріву води та оновити мережі водопостачання та водовідведення. Це зроблять за майже 700 тисяч гривень з міського бюджету. Сівак каже, так заклад зможе зменшити витрати на утримання басейну, а також відновити заняття з плавання.

"Спочатку це будуть модульні спортивні заняття, а потім організуємо гурткову роботу. Якщо сформуємо групу дітей, то й реабілітаційна робота. Буде, так би мовити, група водного спорту", – розповідає Сівак.

Наразі у Сторожинецькому ліцеї навчаються майже 900 дітей. За словами Сівака, басейн у закладі працюватиме впродовж року – там проводитимуть заняття для учнів 4-9 класів. Перші уроки у басейні планують організовувати з жовтня – для цього найняли вчителя, який планує навчати дітей спортивного та оздоровчого плавання.

"Надіємося, що з першого вересня почнемо формувати списки учнів, які хочуть займатися плаванням. Спочатку у нас будуть шкільні уроки, а потім робота у гуртках для дітей з усього міста", – розповідає вчитель Петро.

Водночас за умовами тендеру, ремонт басейну мають звершити до кінця жовтня цього року.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації