У Сокирянах на похороні полковника ЗСУ стався конфлікт між священниками Московського партіархату та ПЦУ

На Буковині на похороні полковника Миколи Головатюка стався конфлікт між священниками ПЦУ та УПЦ МП.

Про це повідомляє священник Православної церкви України Роман Грищук на своїй сторінці у Фейсбук.

"Цирками" і "тіятром" назвав московський піп Іван у Сокирянах заупокійну молитву і читання Євангелія українською мовою священниками ПЦУ і проповідь капелана о. Назарія над гробом покійного воїна, полковника Миколи Борисовича Головатюка!

Отець-капелан Назарій чотири останні роки духовно опікувався і був особистим другом воїна Миколи Борисовича. На запрошення родини капелани ЗСУ з числа священників ПЦУ були присутні, а також звершували молитву за спочилим воїном на площі Сокирян та на кладовищі над могилою", - написав Ронан Грищук, якого цитує МБ.

На відео отець Роман звертається із закликом поважати Героя та його подвиг, а також бути з українським народом та говорити і проповідувати рідною мовою. Священники УПЦ МП на відео натомість ніяк не апелювали.

"Воїн помер за те, аби тут був український світ, а не "руський мір". Будьте зі своїм народом. Невже серед присутніх чоловіків є тут ті, якому б начальник сказав іти вбивати свої дітей, він би став на бік свого начальника, а не дітей? Коли ваші начальники - один прямо благословляє вбивати українців, а інший робить вигляд, що цього не бачить. Ви хіба не можете стати на бік своїх дітей? Так складно вибрати? Виберіть, отці, своїх дітей та станьте зі своїм народом. Ми не хочемо влаштовувати паралельну церкву, ми хочемо, аби ви, як православні пастори вели свій народ з любов'ю до Бога та України", - сказав отець Роман священникам УПЦ.

Довідка

Микола Головатюк народився 24 липня 1980 року в місті Сокиряни Чернівецької області. Батьки з малих років прищепили йому любов до своєї країни, тому по завершенню навчання в школі Микола Борисович обрав служити українському народові.

У 2001 році Микола Борисович Головатюк закінчив Одеську академію сухопутних військ, де отримав звання лейтенанта.

16 травня 2014 року очолив 8-й батальйон територіальної оборони м. Чернівці, який згодом був переформований у 8-й окремий гірсько-штурмовий батальйон 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації