У «Команди Михайлішина» серйозні проблемі: Мін’юст пояснив, чому хочуть скасувати реєстрацію партії

Міністерство юстиції України має намір у судовому порядку скасувати реєстрацію політичної партії "Команда Михайлішина" у зв’язку з тим, що політична сила не утворила у більшості областей України обласні парторганізації.

Про це йдеться у відповіді Мін’юсту на інформаційний запит molbuk.ua

Зазначається, що 18 вересня політичну партію "Добробут" було перейменовано на політичну партію "Команда Михайлішина". Однак станом на 2 березня 2021 року партією була створена й зареєстрована одна обласна організація політсили.

Також у Мін’юсті зауважили, що згідно з чинним законодавством політична партія протягом шести місяців з дня реєстрації має утворити та зареєструвати свої обласні організації в більшості областей України, містах Києві, Севастополі та в АР Крим.

"Згідно з частиною першою статті 24 Закону у разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 Закону, орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва", – йдеться у відповіді на запит.

Також зазначається, що 6 травня 2021 року Мін’юст подав до Окружного адмінсуду Києва позовну заяву Міністерства юстиції України до політичної партії "Команда Михайлішина" про анулювання реєстрації партії.

"Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та постановлено здійснити розгляд справи № 640/12911/21 за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні без виклику сторін", – йдеться у повідомленні Мін’юсту.

"Команда Михайлішина": що відомо про політичну партію

Як відомо, головою політичної партії "Команда Михайлішина" є депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин. Партія була створена восени 2020 року напередодні місцевих виборів.

Згідно з даними Мін’юсту, попередня назва політичної партії – "Добробут". Вона була зареєстрована у Житомирській області на громадянку Оліфаренко Наталію Володимирівну. "Команда Михайлішина" за підсумком місцевих виборів-2020 набрала 6220 голосів чернівчан, здобувши сім депутатських мандатів у Чернівецькій міськраді.

Віталій Михайлішин: що відомо про політика

Раніше Віталій Михайлішин був членом Партії регіонів. У січні 2014 року, в період загрострення подій на Євромайдані, Михайлішин у розмові з чернівецькими активістами заявив, що він підтримує тодішнього президента Віктора Януковича, і йому "не соромно", що він з Партії регіонів.

У березні 2018 року Михайлішин у інтерв’ю журналістам сказав, що "ніколи не був членом жодної партії". У 2019 році Михайлішин перерахував 1,2 млн грн політичній партії "Опозиційна платформа – За життя", від якої він балотувався у народні депутати на парламентських виборах.

На місцевих виборах у 2020 році Михайлішин балотувався на посаду міського голови Чернівців. У другому турі виборів він програв чинному мерові Чернівців Романові Клічуку.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації