У Чернівецькій ОДА недовіру Осачуку не коментують, бо це "політичне рішення". Експерти кажуть, що це "тривожний дзвіночок" і боротьба на Буковині виходить на поверхню

У Чернівецькій ОДА прокоментували рішення про висловлення недовіри районної ради Сергію Осачуку. Про це повідомили у пресслужбі Чернівецької ОДА, пише molbuk.ua. Зокрема, у пресслужбі зазначили, що це "політичне рішення, яке немає змісту коментувати".

Чи має це рішення якусь юридичну силу, і про що свідчить сьогоднішня ухвала Чернівецької райради? Ситуацію виданню МБ прокоментував політолог Ігор Гаврада:

Політолог Ігор Гаврада. Фото з відкритих джерел

"В демократичній традиції існують такі механізми як вотум довіри та вотум недовіри. Вони використовуються зазвичай в процедурах, які стосуються механізму стримувань і противаг різних гілок влади. Наприклад, якщо парламент висловив недовіру уряду, то міністри йдуть у відставку, незалежно від того добре чи погано вони працювали. Їхня особиста самооцінка не має жодного значення.

Аби збалансувати відносини між місцевими елітами в Закон України "Про місцеві державні адміністрації" заклали можливість висловлення недовіри головам обласних й районних адміністрацій відповідними радами. Коли в якійсь раді знайдеться дві третини депутатів, які проголосують за таку недовіру, то президент держави має прийняти відставку такого голови області чи району.

В політиці буває так, що між намірами та їх здійсненням, між погрозами та реальними діями відстань настільки велика, що скидається вона на прірву. Іншими словами пригрозити недовірою і провести її – це різні речі.

Коли вдатися до футбольної термінології, то дії Чернівецької районної ради – це не червона картка голові ОДА Сергію Осачуку. Це більше схоже на погрозу жовтою.

Чому так? По-перше, районна рада уповноважена висловлювати недовіру лише керівнику району, у нашому випадку – Дмитру Козарійчуку. Цього, власне, не сталося.

Натомість, по-друге, депутати звернулися до колег з обласної ради з пропозиціями, щоб ті розглянули питання про висловлення недовіри Осачуку. А облрада якраз на це уповноважена.

Нарешті, по-третє, Чернівецька райрада своїми діями почала публічний політичний процес, який до цього відбувався переважно у тіні. Досить давно циркулювали чутки, що чимало політичних і навколополітичних сил області невдоволені як діями Сергія Осачука, так і діями його соратників й підлеглих.

Районні депутати "віддали пас" керівництву обласної ради, яке й має зрештою прийняти рішення – успішно замкнути його й відправити Осачука на лаву збитих губернаторів чи змарнувати цим гольовим шансом і залишити команду нинішнього голови ОДА й далі керувати Буковиною".


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації