Ситуація навколо протесту вчителів у чернівецькому ліцеї №7: все, що відомо про конфлікт

Директорка ліцею №7 Світлана Рудько та керівниця міського управління освіти Ірина Ткачук прокоментували три догани, які оголошували Рудько. Вони стосуються нецільового використання благодійних внесків, непрозорого зарахування дітей до першого класу та порушення безпекового середовища. Суспільне Чернівці запитало, про причини та передумови доган.

Директорку ліцею №7 Світлана Рудько звільнили 13 вересня через систематичне невиконання трудових обов'язків. Вона з усіма доганами не погоджується та оскаржує їх у суді.

14 та 15 вересня у ліцеї не проводять уроки.

Перша догана

Перша догана, яку оголосили Рудько, стосувалася нецільового використання благодійних внесків. До управління освіти надіслали "анонімку" про те, що у ліцеї №7 збирають гроші. Зазвичай управління освіти не розглядає "анонімки", але цю надіслали й до ОВА, а з ОВА її надіслали управлінню.

"І на це ми вже маємо реагувати, бо це лист "зверху", по-друге, коли йде питання корупції, питання дітей — це чутливі теми, на які ми маємо реагувати", — пояснила Ткачук.

Відтак створили робочу групу та взяли пояснення в директорки та класних керівників. Також Ткачук запропонувала Рудько зробити анонімне опитування, щоб розуміти настрої в школі.

"Оскаржую догани в суді". У Чернівцях директорка ліцею №7 і керівниця управління освіти прокоментували три догани
Facebook / Директорка чернівецького ліцею №7 Світлана Рудько

Управління зробило анонімну анкету, де були питання про те, чи здають гроші, чи добровільно здають гроші, чи належать ті, хто відповідає, до батьківських комітетів, чи є зауваження і побажання до керівництва школи.

"Очевидно, якшо батьки у класах збирають гроші на якусь доріжку червону, бо так хочуть батьки, то адміністрація школи не винна. Дали керівнику закладу доручення розіслати по батьківських групах опитування. Не змусити батьків пройти! Просто розіслати. Директор виконала доручення так, як вона вважала за потрібне. Створюється їхня google-форма, з якої деякі питання прибираються, деякі додаються. Директором вважається, що доручення виконано. Просили усно, посили телефоном, давали ще один і другий раз доручення, воно виконане не було. Тут ми якраз вже говоримо про виконавську дисципліну. Не реагувати на стільки разів ми не могли, відповідно перша догана. Вона була оскаржена в суді, суд першої інстанції визнав, що наші дії були законними", — каже Ткачук.

Рудько підтверджує, що зазвичай анонімки не розглядаються, але на цю склали комісію й створили наказ розгляду анонімки.

"Ця анонімка була 31 серпня, її створили на мій день народження, і зрозуміло, хто її створив, але не могли знайти, яким чином вийти на автора анонімки. Вересннь, жовтень, листопад вони працюють, потім кажуть: "Проведімо опитування". Я погодилась, хоча мені було прислано на вайбер це переслати. Добре, я провела, надіслала результати, вони мене порадували, бо батьки практично задоволені всім. Прийшло доручення надіслати у батьківські групи, я пояснила, що у мене немає батьківських груп, я не є їх членом, я працюю з класними керівниками, класні керівники працюють з батьками. Тобто я скинула класним керівникам, вони батькам, батьки дали відповіді. Наступне доручення — "для належної роботи комісії треба у батьківські групи кинути". Це знов я нібито не виконую, мені дається догана за те, що... я не знаю...що я не дала у якісь батьківські групи", — каже Рудько.

Друга догана

За словами Ткачук, на жаль, не завжди діти Чернівецької громади є рівними при записі до перших класів до тих чи інших закладів.

"Ми нікого звинувачувати не можемо, але можемо робити певні упереджувальні дії для того, щоб таких випадків не було. Тому управління освіти видало наказ про те, що батьки повинні дітей реєструвати за допомогою всеукраїнської електронної реєстрації, щоб фіксувати, коли батьки подають документи. Це не наша платформа, а всеукраїнська", — каже Ткачук.

За її словами, у такому випадку батькам й дітям не потрібно ходити в школу, а мають зареєструватись онлайн, згодом занесли оригінали у визначений період, якщо визначилися, що саме в цю школу подаватимуть документи. Оскільки можна подавати в декілька шкіл.

У наказі передбачили, що якщо батьки самі не можуть зареєструвати — звертаються до школи, приносять документи, в той же ж день школа забов’язана внести замість батьків ці документи. На випадок, якщо у якійсь школі скажуть, що не мають права брати документи, бо це конфіденційна інформація, батьки могли прийти у відповідні дні й час в управління, щоб їх зареєстрували там, каже Ткачук.

"Прозоро, прекрасно, всі школи впорались з цим завданням. Всі заклади освіти, я нагадаю, у нас майже 3000 першачків, впорались прекрасно з цим завданням. Вияснилося, що тільки в цьому ліцеї майже всі батьки не вміють користуватися інтернетом, чи як це пояснити — я не знаю, бо вони не реєструвались через цю електронну систему. Зважаючи, що це не перший випадок, торік такий наказ був, тоді декілька директорів не реєстрували дітей за допомогою цієї системи або ж не всіх дітей реєстрували, тоді була знята частина премій у них, надбавки, мені здається. Торік ми попередили, цього року ми вже реагували інакше. От власне друга догана", — каже Ткачук.

"Оскаржую догани в суді". У Чернівцях директорка ліцею №7 і керівниця управління освіти прокоментували три догани
Facebook / Iryna Tkachuk-Kobelia

На думку Рудько, Ткачук перевищила повноваження начальника управління, бо вона має виконувати документи, які завізовані міністерством і юстицією.

"Є накази двох видів: одні можуть бути зареєстровані у юстиції, вони до виконання. А є накази, в які управління, засновник може вносити корективи. Оцей прийом до перших класів не передбачає коректив. Там написано, що директор приймає документи особисто від батьків, і після цього дається наказ. Далі ми маємо врахувати першочерговість — це має бути наша територія обслуговування; рідні брати чи сестри діток вже навчаються вже в цьому закладі; це дитина нашого працівника. Далі очільниця вирішила, що треба зробити електронний запис.

Сказали, що це боротьба з корупцією. Я сказала: “Яка боротьба з корупцією”? Навіть якшо хтось там зареєструвався на якійсь електронній табличці, вони не є такими, що мають бути прийняті, вони все одно мають принести документи. Вона каже, що якщо вони не зареєструвалися, а принесли документи, то ви маєте сидіти й вносити їх документи в табличку. Я кажу: "Вибачте, це називається, що я буду їх персональні дані розповсюджувати кругом". Це їх право. Вони можуть це робити, вони можуть це не робити. Вони ще не є учнями для того, щоб я сиділа і це робила. Навіть якщо там зареєструвався 5 числа, а 6-го приніс документи, то я беру той, що 6-го приніс мені документи, так, як це звучить в наказі. Яка це корупція, якшо принесли документи?", — каже Рудько.

Третя догана

Третю догану оголосили через порушення безпекового середовища. За словами Ткачук, у школі одна дитина травмувала іншу — хлопчик переніс декілька операцій на нозі, у нього металева пластина, місяць був на кріслі колісному і тепер дитину чекає тривала реабілітація.

"Звичайно, ми розуміємо, що такі дії (навмисного чи ненавмисного характеру — це вже буде з’ясовувати суд) можуть відбуватися у будь-якій школі. Є інше питання — до організації безпечного середовища, бо коли я була на батьківських зборах у цьому 6 класі, то батьки в один голос говорили про те, що така поведінка у цієї дитини тривала з 1 класу. Тобто ніхто не помітив і ніхто ніяк не впливав на те, щоб якось владати це. Тобто про це нікому не було відомо, як мені на батьківських зборах сказала адміністрація закладу. Ну і була порушена не тільки організація безпечного середовища, але і та процедура, яку повинні виконати у разі травмування дитини", — каже Ткачук.

За словами Рудько, діти гралися під час перерви й зробили один одному підкат — травмувалися обоє.

"Мені кажуть наші батьки: "Якщо людина зламала ногу на тротуарі, то це міський голова має відповідати? Це йому догану давати?" Це 6 клас, вони ще діти. Це неправильний вчинок, незрозумілий, але не можна клеймо якесь зробити", — каже Рудько.

Чому звільнили директорку ліцею

13 вересня директорку звільнили через систематичне невиконання трудових обов'язків, повідомили в управлінні освіти. Йдеться про три догани, які оголошували Рудько за пів року, — щодо непрозорого зарахування дітей до першого класу, нецільового використання благодійних внесків та порушення безпекового середовища. Також за результатами перевірки у ліцеї зафіксували понад 90 порушень.

Директорка ліцею Світлана Рудько не погоджується з доганами — їх оскаржує у суді, також планує оскаржувати звільнення. Рудько не погоджується й з порушеннями, які написали за результатами перевірки, й каже, що вони не впливають на організацію освітнього процесу.


Мер Чернівців Клічук зустрівся з протестувальниками

У Чернівцях продовжуються протести вчителів ліцею №7, де звільнили директорку. Зокрема, сьогодні, 15 вересня, педагоги ліцею, прийшли до міської ради та зустрілися із мером Чернівців Романом Клічуком.

Фото МБ
Фото МБ
Фото МБ

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua з місця події.

Міський голова Роман Клічук зустрівся з протестувальниками. Фото МБ

Вчителі вимагають пояснення причини звільнення з посади директорки Світлани Рудько. Станом на цей час з педагогами ліцею зустрівся Роман Клічук.

Подробиці зустрічі можете переглянути у відео нижче.


Роман Клічук пояснив причини звільнення директорки Світлани Рудько.

Про це повідомляє molbuk.ua з місця події.

"Було знайдемо 92 поручення і винесено 3 догани. Ми прийняли рішення виважено, якщо є порушення, ми розбираємося, звертаємося до керівництва школи та даємо догани. Ми сказали зробити прозорим прийом дітей у перший клас. Не відкрилася електронна черга лише в одній школі із 45. Ми дали їм час. Пройшов один рік, другий. Не зробили. Звичайно ми виписали догану. Після того з'являється ще одне порушення. Ми даємо ще одну догану. А ми маємо право звільняти вже при другій догані. Але ми чекаємо, спілкуємося з директоркою. Даємо третю догану. Два роки ми говоримо: "Виправіть ситуацію у школі". Ми перевіряємо ще господарську діяльність і виявляється ще 92 порушення", - пояснив Роман Клічук


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації