Стало відомо, скільки прокурорів в Україні мають інвалідність: виплати отримують сотні
Станом на сьогодні в органах прокуратури всіх рівнів працюють 523 людини з інвалідністю. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора за підсумками внутрішнього розслідування, пише УНІАН.
Зазначається, що цей показник становить менш ніж 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурах. Значне перевищення цих чисел фіксується в прокуратурах на Хмельниччині та Черкащині – 29% та 27% відповідно.
"Двом прокурорам встановлено І групу інвалідності, 328 – ІІ групу та 193 – ІІІ групу. Серед них 348 або 67% – чоловіки, 175 або 33% – жінки. 386 прокурорів або 74% – отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності в період до 2022 року", – йдеться у заяву ОГП.
При цьому право на виплати мають лише прокурори, які мають інвалідність I або II групи. І розмір цієї виплати дорівнює розміру пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу.
"229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей", – додали в прокуратурі.
Примітно, що за законом МСЕК зобовʼязані надсилати повідомлення щодо групи інвалідності та причини її встановлення за місцем роботи. До органів прокуратури такі повідомлення надходили лише у поодиноких випадках – зараз відомо лише про 10.
В ОГП зауважили, що спільно з ДБР та СБУ працюють над викоріненням корупції у МСЕК та органах прокуратури.
Інвалідність у співробітників прокуратури
Після гучних викриттів керівників МСЕК на корупції стало відомо, що в десятків співробітників прокуратури є інвалідність, за яку вони отримують великі виплати.
Народна депутатка України Інна Совсун розповідала, що прокурори мали "лазівку" в законодавстві України ще з 2001 року, завдяки якій отримували найбільші виплати по інвалідності. Вона наголосила, що таких пенсій немає навіть у військових.
Після засідання РНБО, присвяченого корупції в органах МСЕК генпрокурор Андрій Костін подав у відставку. 29 жовтня Верховна Рада проголосувала за його звільнення.
-
На Буковині завищили вартість реконструкції інтернату для переселенців на майже 6 млн грн. Мер Хотина Дранчук хіба не в курсі?
-
Нардеп оприлюднив шокуючий документ — стало відомо, заради чого прокурори стають інвалідами
-
Суд арештував майно нардепа Тищенка, НАБУ розслідує його збагачення на десятки мільйонів
-
Голова МСЕК зі Жмеринки встиг піти на пенсію до скандалу: його дружина купила елітне авто і житло в Ужгороді, а він зареєстрував алкогольну торгову марку зі своїм ім'ям
-
На Волині затримали начальника районного ТЦК. За місцем проживання у нього та спільників знайшли десятки тисяч доларів та євро
-
Суддя з Києва відсудив собі 17 млн грн пенсії