”Сотку віддаємо силовикам”, - НАБУ показала, як депутат Ради Гунько обговорював “тарифи” на землю

НАБУ розкрило деталі корупційної справи, головним підозрюваним якої виявився депутат Ради від правлячої партії "Слуга народу" Анатолій Гунько. Оприлюднено кадри арешту нардепа, а також оперативну зйомку за його участю. Відео доступне на Telegram-каналі "Україна 365", пише Діалог.

Судячи з кадрів, НАБУ підіслало до Гунька підставного бізнесмена, який попросив його вирішувати питання з орендою земель Національної академії аграрних наук України.

Депутат, як повідомляється, погодився допомогти йому за хабар у розмірі $130 - 150 за гектар залежно від регіону. Аванс він вимагав у розмірі $50 за гектар.

Які побажання є? Зараз Рівне є 2 тисячі гектарів... На сьогодні (поле - ред.), яке не посіялося, одне є - "Тучинське" на Рівненщині... Потрібно дивитися. Рівно я можу хоч завтра, грубо кажучи. Вже готове, там можна вже сіяти ріпак, чи озимі… Те, що є сьогодні в наявності. Все інше засіяно. Вже тоді треба буде звертатися… ось тоді сонях (соняшник – ред.) приберуть там, у жовтні… АСТ там (у Рівному – ред.) працює по 150. Тобто $100 на підприємство офіційно, і $150 там нам і силовикам. Ну $130 так ось... Це Вінниця такі умови, Чернігівська область, де родючі землі... На півдні та врожайності інші (тому дешевше - ред.). Миколаївська область там теж $150... Він там сотню віддає силовикам, сам "закришує" і на підприємство... Зазвичай дають там 50-30%. Можна 30% – $50 за гектар, а там далі потім. Силовикам дам, щоб одразу вони там менше бігали, одразу вже ”…

Під час розмови він запевняв, що ділиться виручкою також із головою Національної академії аграрних наук України.

Гунька було заарештовано 8 серпня при отриманні хабара. Потрапивши "на гарячому", він запевняв детективів НАБУ, що пакет із доларами належить не йому. Суд обирає запобіжний захід для депутата Ради. Прокуратура просить для нього заставу у розмірі $50 млн, сам підозрюваний хоче домашнього арешту на час слідства.

Раніше повідомлялося, що депутатів Ради не випускають з України, відрядження скасовано.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації