Скандальну тимчасову переправу на Буковині закрили для проїзду: яка причина

З суботи, 19 лютого, рух через тимчасовий міст в селі Глиниця буде призупинений у зв’язку з початком проведення планових робіт із продовження тимчасової технологічної переправи.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Мамаївської ОТГ.

Вони зазначають, що роботи триватимуть близько тижня.

Підрядники закликають водіїв при плануванні поїздок враховувати інформацію та користуватись схемою об’їзду.

Як повідомляє ТРК Чернівці у Фейсбук, роботи на стратегічному об’єкті (відбудови мосту) досі не розпочались. Переправи досі немає – відповідно безпечного з’єднання двох берегів Прута також немає. Голова Мамаївської ОТГ Наталія Катрюк розповіла, що досі роботи не розпочались, бо підрядник начебто очікує фінансування.

«Поки що ніякі дії не відбуваються. Чекають на фінансування. Вчора розмовляла з підрядною організацією. Вони грейдерували та підсипали шляхи для тимчасової переправи, але до робіт поки що не приступили», - розповіла пані Наталія.

Ситуація з Глиницьким мостом тягнеться досить довго. Згідно проєкту, міст повинні були демонтувати у 2022 році, але це зробили ще пів року тому, натомість не зробивши безпечного способу перетнути річку. Тимчасові переправи розмивало вже декілька разів. Громадяни обурені і все, що вони вимагають – це безпечна переправа, поки міст не збудований.

Керівник фракції «Єдина Альтернатива» Володимир Мороз

Нагадаємо, керівник фракції «Єдина Альтернатива» Володимир Мороз на нещодавній пресконференції заявив, що робитиме депутатський запит до обласної ОДА щодо демонтажу моста. За його словами, по документації значиться, лише реконструкція моста. А насправді “його демонтували, а новий не почали будувати”. У запиті буде також прохання про надання інформації куди вивезли конструкції і є чи фінансування та дозволи на початок робіт.

Пан Мороз каже, що спершу підрядники мали б зробити нормальну документацію, затвердити всі дозволи, вирішити питання по фінансуванню, а надалі вже починати роботи: «А так вийшло, що побігли поперед возу. І до того ж у цій ситуації є важливою ще й ситуація на сході нашої країни. Зробити демонтаж мосту, коли може бути мобілізація, коли може бути потрібним пересування військовослужбовців… я вважаю це державним злочином».

Що було раніше:

На початку січня внаслідок підняття рівня води у річці Прут переправу, яка з’єднувала цей населений пункт з Дубівцями, затопило, пише МБ. Цю переправу встановили у зв’язку з капітальним ремонтом моста у Глиниці, який мають завершити до кінця 2022 року.

На затопленій переправі застрягали автівки, а людям доводилося переходити річку вбрід. Окрім того, рятувальникам доводилося діставати з річки затоплені автівки, якими водії намагалися переїхати переправу.

Ситуацію з відсутністю мосту ускладнювали фури, які їхали довколишніми селами, через що у мешканців тріскали хати.

Кілька десятків людей розпочали акцію протесту в Глиниці з вимогою до місцевої влади щодо встановлення розбірного автомобільного моста. Пікетувальники блокували рух транспорту на дорозі до Вижниці. Згодом акцію протесту припинили.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації