СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Фаріон: призначено психолого-лінгвістичну експертизу

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження щодо висловлювань та публікацій колишньої депутатки Верховної Ради України, мовознавиці та викладачки "Львівської політехніки" Ірини Фаріон. Справу розпочато за чотирма статтями Кримінального кодексу України, зокрема, щодо порушення рівноправності громадян, образи честі та гідності військовослужбовців, порушення таємниці листування та недоторканності приватного життя.

Призначено низку психолого-лінгвістичних експертиз заяв Фаріон. Про це повідомляє Службі безпеки України.

"Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон", – зазначено у повідомленні.

Підставою для початку кримінального провадження стало інтерв'ю Фаріон журналістці Яніні Соколовій, у ході якого мовознавиця заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Така заява, підкреслили у Службі, викликала хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

Також у СБУ звернули увагу на ще один скандал, пов'язаний з викладачкою "Львівської політехніки".

"У своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скриншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб", – зазначили у Службі.

Там додали, що згадане кримінальне провадження відкрите одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

"СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. Досудове розслідування триває", – резюмували у Службі.

Резонансна заява Ірини Фаріон щодо того, що вона не може вважати українцями російськомовних захисників України у мережі викликала шквал обурення у соцмережах. Невдоволення зрештою вихлюпнулося і в офлайн: на заяву колишньої нардепки різко відреагували публічні особи, зокрема, боксер Олександр Усик, колишній футболіст київського "Динамо" Олександр Алієв, актор-воїн Павло Алдошин, пише Oboz.ua

А Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до поліції. Він зазначив, що негативні висловлювання та звинувачення щодо військовослужбовців ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин, неприпустимі. А будь-які утиски тих чи інших верств населення заборонені законом.

Також скандал викликав протести студентів вишу, в якому викладає Фаріон. Від 7 листопада вони вимагають звільнити мовознавицю. А 14 листопада студенти вийшли на велелюдний мітинг з цією вимогою.

Однак ректорат "Львівської політехніки" наголошує, що підстав для звільнення Фаріон немає. У виші зазначають, що не відповідають за висловлювання своїх співробітників поза стінами університету.

Сама ж винуватиця скандалу вже встигла зробити ще кілька резонансних заяв. Зокрема, Фаріон наголосила, що її боротьба важливіша за "боротьбу на нульовій позиції", а також закликала Зеленського і Залужного відреагувати на "хамську поведінку" військових ЗСУ, які публічно реагували на її висловлювання.

Окрім того, вона опублікувала скриншот повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. При цьому Фаріон засвітила персональні дані юнака, який писав, що чекає на ЗСУ – і цього вистачило, аби він потрапив у жорна ФСБ. На прохання підписників приховати персональні дані студента, аби не наражати його на небезпеку колишня нардепка відповідала відмовою. Коли ж стало відомо, що за хлопцем прийшли, заявила, що ця історія є провокацією ФСБ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації