Ремонт моста у Глиниці, якого перед війною фактично знищила влада Осачука, зупинився: Служба автомобільних доріг Буковини тепер каже, що йде війна...

У Чернівецькій області зупинилися роботи з ремонту моста через Прут у селі Глиниця. Наразі мостовиків там немає.

Про це molbuk.ua повідомили у Службі автомобільних доріг Чернівецької області.

Через війну в Україні ми були змушені поставити на паузу всі проєкти з будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг державного значення Буковини. Та попри обмежене фінансування, забезпечуємо проїзд автотранспорту за рахунок експлуатаційного утримання", - зазначили у пресслужбі.

Водночас зазначають, що забезпечено проїзд річкою Прут через тимчасовий насип.

Найімовірніше, про відновлення ремонтних робіт можна буде говорити після війни.

Нагадаємо, міст через Прут у селі Глиниця почали капітально ремонтувати минулого року вперще за 39 років. Ремонті роботи мали бути завершені до вересня цього року.

Ситуація з Глиницьким мостом тягнеться досить довго. Згідно проєкту, міст повинні були демонтувати у 2022 році, але це зробили ще пів року тому, натомість не зробивши безпечного способу перетнути річку. Тимчасові переправи розмивало вже декілька разів. Громадяни обурені і все, що вони вимагають – це безпечна переправа, поки міст не збудований.

Керівник фракції «Єдина Альтернатива» Володимир Мороз

Нагадаємо, керівник фракції «Єдина Альтернатива» Володимир Мороз на пресконференції у лютому, незадовго до нападу росії на Україну, заявив, що зробив депутатський запит до обласної ОДА щодо демонтажу моста. За його словами, по документації значиться, лише реконструкція моста. А насправді “його демонтували, а новий не почали будувати”. У запиті буде також прохання про надання інформації куди вивезли конструкції і є чи фінансування та дозволи на початок робіт.

Пан Мороз каже, що спершу підрядники мали б зробити нормальну документацію, затвердити всі дозволи, вирішити питання по фінансуванню, а надалі вже починати роботи: «А так вийшло, що побігли поперед возу. І до того ж у цій ситуації є важливою ще й ситуація на сході нашої країни (матеріал БукІнфо вийшов за тиждень до широкомасштабного нападу росії на Україну. - авт). Зробити демонтаж мосту, коли може бути мобілізація, коли може бути потрібним пересування військовослужбовців… я вважаю це державним злочином».

Що було раніше:

На початку січня внаслідок підняття рівня води у річці Прут переправу, яка з’єднувала цей населений пункт з Дубівцями, затопило. Цю переправу встановили у зв’язку з капітальним ремонтом моста у Глиниці, який планували завершити до кінця 2022 року.

На затопленій переправі застрягали автівки, а людям доводилося переходити річку вбрід. Окрім того, рятувальникам доводилося діставати з річки затоплені автівки, якими водії намагалися переїхати переправу.

Ситуацію з відсутністю мосту ускладнювали фури, які їхали довколишніми селами, через що у мешканців тріскали хати.

Кілька десятків людей розпочали акцію протесту в Глиниці з вимогою до місцевої влади щодо встановлення розбірного автомобільного моста. Пікетувальники блокували рух транспорту на дорозі до Вижниці. Згодом акцію протесту припинили.

Читайте на цю тему: Голова фракції ЄА в облраді Володимир Мороз про демонтаж Глиницького мосту: Зробити таке, коли може бути мобілізація і знадобиться пересування військовослужбовців, я вважаю державним злочином


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації