Пуршага через суд поновився на посаді в.о.директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА

НОВИЙ ЗАШКВАР ОСАЧУКА

1 вересня Чернівецький окружний адміністративний суд поновив Олександра Пуршагу на посаді в.о. директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА з 13 лютого 2021 року та стягнув з Чернівецької обласної державної адміністрації на користь позивача Пуршаги середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі майже 195 тисяч гривень.

Редакція БукІнфо зі своїх джерел отримала копію рішення Чернівецького окружного адміністративного суду.

Як йдеться у рішенні суду, в обґрунтування заявлених позовних вимог позивач (О.Пуршага) зазначав, що його звільнення із займаної посади було незаконним, внаслідок чого розпорядження про його звільнення підлягає скасуванню а його має бути поновлено на посаді, оскільки реорганізація Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА як державного органу фактично не зумовлена зміною в організації праці чи організаційно-правової форми, а бажанням суб’єкта призначення свавільно позбавити його права на працю шляхом звільнення із займаної посади.

Фото пресслужби ОДА (архів 2019 року)

Також Пуршага вказував, що його звільненню з посади не передувала будь-яка індивідуальна оцінка його роботи на посаді державного службовця, не інкриміновано жодних незаконних дій, прорахунків у роботі чи незадовільної поведінки, яка була б несумісна зі статусом державного службовця. Зміст спірного розпорядження не містить жодних обґрунтувань з приводу надання переваг звільненню перед переведенням по відношенню до нього.

Прозивач Пуршага вважає, що при його прийнятті суб’єктом призначення не було дотримано критерію обґрунтованості. Враховуючи ту обставину, що позивача було незаконно та протиправно звільнено із роботи, він просив також виплати йому середній заробіток за час вимушеного прогулу по день поновлення на роботі.

Згідно з довідкою виданою Депатаментом капітального будівництва, містобудування та архітектури Чернівецької обласної державної адміністраціїза № 04-25/906 від 08.07.2021 р. середньоденна заробітна плата позивача Пуршаги становить 1429,07 грн. Період вимушеного прогулу позивача обраховується з 13.02.2021 р. (день, з якого відраховується період звільнення позивача) по 01.09.2021 р. (дата прийняття рішення суду про поновлення позивача).

Відтак, позивач перебував у вимушеному прогулі 136 робочих днів. Отже, середній заробіток за час вимушеного прогулу позивача складає: 194353,52 грн: (1429,07 грн (середньоденна заробітна плата) х 136 (робочих днів за час вимушеного прогулу). Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з Чернівецької обласної державної адміністрації на користь Пуршаги О.І. середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 13.02.2021 р. по 01.09.2021 р., що становить 194353,52 грн з відрахуванням податків та інших обов`язкових платежів.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації від 11.02.2021 р. №10-ос "Про звільнення Пуршаги О.І.".

3. Поновити на державній службі Пуршагу Олександра Івановича, на посаді виконуючого обов'язки директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької обласної державної адміністрації з 13.02.2021 р. (вихідний)

4. Стягнути з Чернівецької обласної державної адміністрації на користь Пуршаги Олександра Івановича середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 194353,52 грн.

(…)

До вашої уваги - копія всього рішення Чернівецького окружного адміністративного суду про поновлення Олександра Пуршаги на посаді в.о.директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА:

У коментарі Суспільному Пуршага сказав, що зараз вирішує, чи повертатись на роботу.

За дні вимушених прогулів йому мають виплатити компенсацію у розмірі майже 200 тисяч гривень.

У коментарі Суспільному заступниця директора департаменту комунікацій Марія Жиряда сказала, що поки не має інформації щодо апеляції на рішення суду про поновлення Пуршаги.


Коментарі:
Більше новин по темі: