Прямі збитки бюджету від незаконного звільнення лише трьох працівників Чернівецької ОДА склали понад 400 тисяч гривень. Хто відповідатиме за цей “беспрєдєл”?

Останнім часом все частіше рішеннями судів, постановленими ім’ям України, визнають незаконним звільнення працівників Чернівецької ОДА, поновлюють їх на роботі і сплачують відповідну грошову компенсацію. Саме ця грошова компенсація, присуджена судом до виплати, і становить розмір матеріальних збитків, завданих державі протиправними рішеннями голови Чернівецької ОДА Осачука. Ці збитки за своєю суттю завдані кожну з нас, кожному громадянину України.

А тепер докладніше: Постановою Чернівецького апеляційного суду від 05 травня 2021 року по справі №727/4550/20 задоволено позов Тивилік-Ткач І.В. до Чернівецької ОДА про поновлення на посаді відповідального чергового і стягнення з Чернівецької ОДА компенсації за час вимушеного прогулу в розмірі 242518,71 грн. Крім того, постановлено стягнути з Чернівецької ОДА судовий збір в розмірі 1261,20 грн. та 8067,77 грн. Всього, в наслідок незаконного рішення про звільнення постановлено стягнути з Чернівецької ОДА 251847,68 грн.

Ще раз, 251 847,68 грн. це ціна некомпетентності, повної професійної непридатності, це ВСТАНОВЛЕНИЙ СУДОМ розмір збитків, завданий ДЕРЖАВІ протиправними, незаконними діями посадової особи Чернівецької ОДА на чолі з Осачуком.

Для повної ясності, аби чиновники не відбрехались і цього разу, наведу дослівно з Постанови суду: «Водночас апеляційним судом встановлено, що розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації» від 17 лютого 2020 року №141-р «Про структуру апарату обласної державної адміністрації» в Чернівецькій обласній державній адміністрації поряд із скороченням структурних підрозділів було утворено в апараті обласної державної адміністрації чотири відділи, зокрема відділ організаційного забезпечення апарату обласної державної адміністрації, 16 штатних одиниць, з яких чотири посади відповідального чергового.

Проте жодну з указаних посад позивачці запропоновано не було. Більше того, позивачка зазначає, що на одну посаду прийнято нового працівника ОСОБА_4, яка до того не працювала в обласній державній адміністрації. ОСОБА_4 приступила до виконання своїх обов`язків 09 березня 2020 року, тобто в той час, позивач Тивилік-Ткач І.В. ще не була звільнена».

Отже, державі довелось оплачувати одну і ту саму роботу двічі, але двом різним особам – новому працівнику і незаконно звільненому.

Наступний приклад, рішенням від 22 січня 2021 року Чернівецького окружного адміністративного суду задоволено позов директора Державного архіву Чернівецької області Сідляра І.А. про визнання протиправним звільнення. Наведу резолютивну частину рішення:

«- Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації № 69-ОС від 06 серпня 2020 року "Про звільнення Сідляра І.А." та № 76-ОС від 25 серпня 2020 року "Про внесення змін до розпорядження обласної державної адміністрації від 06 серпня 2020 № 69-ОС "Про звільнення Сідляра І.А." про звільнення 25 серпня 2020 року Сідляра Ігоря Анатолійовича з посади директора Державного архіву Чернівецької області у зв`язку із виявленою невідповідністю займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації.

- Поновити Сідляра Ігоря Анатолійовича на посаді директора Державного архіву Чернівецької області з 26 серпня 2020 року.

- Стягнути з Чернівецької обласної державної адміністрації на користь Сідляра Ігоря Анатолійовича заробітну плату за час вимушеного прогулу у розмірі 72528,56 грн.»

За час незаконного звільнення Сідляра І.А. зарплату директора Державного архіву Чернівецької області отримала інша особа, призначена Осачуком.

Таким чином, прямі збитки, завдані незаконним розпорядженням голови Чернівецької ОДА Осачука доведено в судовому і визначено в розмірі 72528,56 грн.

Ще одним прикладом, проте не останнім, є рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 10 грудня 2020 року, яким задоволено адміністративний позов повністю:

- Визнано протиправним та скасовано наказ Чернівецької обласної державної адміністрації № 92-ОС від 31.03.2020 р. "Про звільнення Кузика Т.Б." про звільнення 03 квітня 2020 року Кузика Тараса Богдановича з посади головного спеціаліста відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернівецької обласної державної адміністрації у зв`язку з ліквідацією відділу.

- Поновлено Кузика Тараса Богдановича на посаді головного спеціаліста відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації з 04 квітня 2020 р.

- Стягнуто з Чернівецької обласної державної адміністрації на користь Кузика Тараса Богдановича середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 72683,55 грн.

- Стягнуто з Чернівецької обласної державної адміністрації на користь Кузика Тараса Богдановича витрати на правничу допомогу в сумі 5000,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Чернівецької обласної державної адміністрації.

Отже, чергове незаконне рішення Чернівецької ОДА завдало прямих збитків державі в розмірі 77683,55 грн.

Таким чином, лише за цими трьома прикладами розмір прямих збитків, завданих посадовими особами Чернівецької ОДА на чолі з її головою С.Осачуком, складає 402 059,79 грн.

Цікаво, ці збитки державному бюджету, які доведені рішеннями судів, є достатньою підставою для притягнення до кримінальної відповідальності голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука чи “кращий” для президента губернатор знову уникне відповідальності?!

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації