"Просили годину почекати в коридорі, пили чай, а лікаря не було, не дали кисневу маску": у Чернівцях батьки померлого школяра розповіли обставини смерті дитини

ПРОСТО ЖАХЛИВО /

За словами батьків, минулої п’ятниці, 12 березня у дитини просто почав боліти животик, однак до вечора вже все було добре. На наступний день біль не зникла, і до неї додалась температура 37,2.

Він цілий день був на дієті, ввечері сказав, що все з ним нормально. В неділю вранці все було добре, він поснідав та поїхав до бабусі з дідусем. А о 18.00 хлопчик знову сказав, що болить живіт, розповіла мати дитини.

Батьки одразу зателефонували до медсестри. О 19.00 в хлопчика знову піднялась температура, цього разу до 38-ми градусів.

Близько першої години ночі температура почала падати до 35,9. Батьки викликали швидку допомогу.

Лікарі сказали, що у хлопчика прискорене серцебиття та тахікардія.

Коли хірург пішов подивився на стан хлопчика, то сказав що це не апендицит.

За словами батьків, лікарі попросили годину почекати в коридорі, адже їм потрібно заповнити історію пацієнта.

Після того, як дитині повторно виміряли тиск, лікарі викликали реаніматолога. За словами батька хлопчика, реаніматолог був роздратований та звинуватив батьків у тому, що це нібито вони запустили хворобу. При цьому медик заявив, що у дитини піднявся рівень цукру у крові.

“Я йому пояснюю кажу в нього цукру ніколи не було. Він піднявся можливо або від шлунку, підшлункової може. Він (лікар – ред.) мені каже що він дихав важко. Нам зробили одразу терміновий такий на цукор тест показало 10.5. Сказали, що у нього цукровий діабет уже то саме забрали в реанімацію сказали чекати”, – пояснює батько хлопчика, пан Юрій.

0 9 ранку батьків пустили до сина.

Мати хлопчика розповіла, що три медсестри сиділи пили чай, а лікаря ще не було.

“Малий лежав казав, що у нього болить животик просив забрати його додому”, – розповідає мати, пані Альона, – “тут приходить на це лікар і він мені кажуть “він не хоче слухатися, тобі не подобається іди пиши відмову”, я кажу я не збираюся писати відмову рятуйте дитину”.

Пані Альона наголосила, що її сину не дали у палаті кисневу маску.

Об 11 годині йому дали кисневу маску, але він дуже важко дихав.

За словами матері, лікарі сказали зробити тест на коронавірус. Після того як прийшли результати, вони підтвердили негативний результат.

За словами батьків, хлопчику пізніше зробили рентген, який показав, що у нього двобічна пневмонія.

Вислухати батька та пояснювати дії лікарів вийшов головний реаніматолог закладу Аурел Рошка. Він запевняє, що медики діяли згідно протоколу.

«По-перше, дозвольте висловити співчуття. Але хочу запевнити, що до вашої дитини тут не ставилися якось погано. Справді, бувають доволі часті випадки, коли до нас поступають діти із вперше виявленим діабетом. Це той перший синдром, з яким ми боремося, щоб його знизити для надання допомоги. Коли побачили у нього тахікардію, низький пульс тощо, то хлопчика перевели до реанімації. І перший синдром, який «кидався в очі» - це діабет, адже у нього був підвищений цукор. Якщо не надавати таку допомогу, то дитина може впасти у кому», - пояснював дії медиків Аурел Рошка.

За законом, лікарям дається до 24 годин для виявлення точного діагнозу. А у випадку померлого хлопчика остаточний діагноз - важку двобічну пневмонію, медики поставили за 5-6 годин. Тому він вважає, що лікарі чітко спрацювали і все робили згідно протоколу.

Натомість лікар-реаніматолог, який тієї ночі приймав хворого хлопчика, та до дій якого у батьків є найбільше претензій, не захотів спілкуватися із пресою та громадськістю.

 

За матеріалами ТВА, ІА АСС. Відео: "Чернівецький промінь"

 

До речі:

У Чернівцях правоохоронці розслідують обставини смерті школяра у місцевій лікарні.

 

Як повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області, батько дитини звинуватив медичних працівників у неправильному діагностуванні хвороби та неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті його сина. Для перевірки інформації, з’ясування всіх обставин і надання правової оцінки діям лікарів слідчі розпочали досудове розслідування.

"18 березня до Чернівецького районного управління поліції звернувся 45-річний чернівчанин. Чоловік повідомив, що в ніч на 15 березня у його 9-річного сина погіршилося самопочуття. Батьки викликали карету швидкої медичної допомоги, яка доставила малолітнього до лікарні. Пізніше, цього ж дня, хлопчик помер у реанімаційному відділенні", – йдеться у повідомленні прес-служби.

За вказаним фактом слідчі Чернівецького районного управління поліції внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 140 (Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником) Кримінального кодексу України.


Коментарі:
Більше новин по темі: