Обласна прокуратура відреагувала на заяву мера Клічука та лідерів партії «Єдина Альтернатива»: обшуки пов”язані з порушеним кримінальним провадженням 2020 року

ЗВІДКИ СТИРЧАТЬ ВУХА? /

Сьогодні, 19 лютого, Чернівецький міський голова та представники партії «Єдина Альтернатива» зробили заяву про те, що Чернівецька обласна прокуратура намагається чинити на них тиск, зокрема шляхом здійснення обшуків на підприємствах, які належать представникам цієї партії.

"Сьогодні, за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури слідчі обласного управління Нацполіції та оперативники Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДСР НПУ здійснили ряд обшуків у межах досудового розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191КК України).

“Вказане провадження було відкрито в липні 2020 року за фактом заволодіння бюджетними коштами підрядником та субпідрядником під час реконструкції однієї із будівель військового містечка у Чернівцях. Правоохоронці чітко дотримуються принципів політичної нейтральності та вимог чинного законодавства”, - йдеться у повідомленні обласної прокуратури.

Водочас, в оприлюдненому повідомленні ГУ Нацполіції в Чернівецькій області містяться деякі уточнення. Зокрема там повідомляється: “Під час реконструкції однієї із будівель у Чернівцях, підрядні організації не виконали в повному обсязі роботи, передбачені умовами договору. Своїми діями вони завдали збитків державному бюджету України на суму понад 7 мільйонів гривень.

За інформацією оперативників ДСР НПУ про можливе правопорушення у липні 2020 року слідчі поліції розпочали кримінальне провадження за ознаками частини 3 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи, вказані підрядниками обсяги та вартість виконаних робіт частково не відповідають зазначеній сумі та перевищують її приблизно вдвічі”.

Крім цього обласна поліція визнала, що сьогодні, 19 лютого, співробітники поліції та прокуратури здійснили низку обшуків для перевірки інформації, наданої підрядною організацією, і запобігання зникненню, знищенню чи спотворенню речових доказів.

Нагадаємо, сьогодні на своєму брифінгу мер Чернівців Роман Клічук та лідери партії "Єдина альтернатива" повідомили  про тиск, який чиниться на кількох підприємствах у Чернівцях представників цієї політсили.

"Вони відбуваються як на мене особисто, так і на членів моєї команди. Придумуються безпідставні причини по кримінальних провадженнях. Ви були свідками виборів, ви бачили, скільки лилося бруду на мене особисто і на нашу команду. Мене звинувачували у чому тільки можна було: і в найомі кілерів, і в торгівлі спиртом, і в торгівлі алкоголем. На сьогодні це не зупинилося, і триває далі", – сказав Роман Клічук.

Мер міста в ексклюзивному коментарі БукІнфо назвав це "помстою Іллі Павлюка за те, що "ЄА" команда не підтримала під час голосування на голову облради його людину".

За словами міського голови, тиск чинитиметься перш за все на нього і дотичний до нього бізнес, а також до всіх знакових членів "Єдиної альтернативи". "Готуються справи в обласній прокуратурі також і на наших посадовців і депутатів", - додав він.

У брифінгу, крім міського голови, взяли участь депутат облради від "ЄА" Володимир Мороз і депутати міськради Сергій Гринюк, Наталія Дембіцька та Наталія Калмикова.

Клічук зазначив, що обласна прокуратура за "надуманими справами" проводить обшуки у представників команди "ЄА".

Сьогодні ж голова обласної ради Олексій Бойко на своїй сторінці у Фейсбук написав пост про категоричну підтримку депутата обласної ради лідера фракції "ЄА" в облраді Володимира Мороза: "Обшуки у депутата Чернівецької обласної ради Володимира Мороза - банальний, не прихований тиск ! У тих, хто за цим стоїть, або слабоумство, або пам‘ять коротка. Забули про сьогоднішню дату і про те (7-ма річниця Революції Гідності, - БукІнфо), до чого призводять службові злочини !"

Фото з відкритих джерел


Коментарі:
Більше новин по темі: