Знову про Чернівецьку ОДА, конфлікт інтересів та «дорогого» Ковалюка (Документ)

ВЛАДНИЙ ҐАНДЖ

Ми продовжуємо знайомити читачів з протиправною діяльністю Чернівецької ОДА на чолі з очільником області Сергієм Осачуком. Цей «тренд» буде продовжено до належної реакції правоохоронних органів і, врешті, прийняття Президентом України відповідного кадрового рішення.

Отже, спочатку трохи теорії від НАЗК. Закон України “Про запобігання корупції” виокремлює два види конфлікту інтересів:

• Потенційний конфлікт інтересів – у особи наявний приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
• Реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Докладніше тут: https://nazk.gov.ua/uk/pokaznyky-diyalnosti-departamentu/

А тепер – по суті. Напевно найбільша проблема нашої області це стан доріг, особливо сільських. Проте, нині гроші держава виділяє. І чималі. Але розпоряджається цими грошима вже пан Осачук, як очільник ОДА, дуже по-особливому.

Так, розпорядженням голови Чернівецької обласної державної адміністрації № 469-р від 27.04.2021 року визначено хто саме і де матиме відремонтовані дороги, а де їх не буде. І «дивним чином» ми бачимо, як у явних фаворитах виявилася Заставнівщина, село Вікно.

Дивно, та не всім. Бо хто знає, що у Вікні народився і виріс нинішній заступник Сергія Осачука Богдан Ковалюк, той починає розуміти всю логіку напрямку грошових потоків на ремонт доріг (і не лише). До речі, за «дивним» збігом обставин, нинішнім головою Вікнянської ОТГ є батько заступника голови ОДА - Іван Ковалюк.

А тепер увага! Зі 54 млн. грн. всього по області на ремонт доріг місцевого значення на дороги лише однієї Вікнянської ОТГ Сергій Осачук виділяє… понад 45 млн.грн! (дивіться документ).

Вартість ремонту просто вражає: лише за 7,6 км. майже 43 млн.грн. При ширині дороги до 6 метрів, вартість одного квадратного метра такої дороги складає в межах 1000 грн.! За ці гроші, напевно, дешевше буде викласти цю дорогу плиткою ще й з бордюрами і тротуарами.

Але найцікавіше, що контроль за виконання цього розпорядження Сергій Осачук покладає на свого першого заступника - Богдана Ковалюка. Невже це не реальний конфлікт інтересів, в розумінні Закону України “Про запобігання корупції”, який би мав бути з відповідними правовими наслідками для Осачука і Ковалюка?

Звісно, Осачук керівник «справедливий» і не все дісталося першому заму. Трішки перепало й іншій його заступниці Наталії Гусак.

Народилась пані Гусак вже в іншому районі нашої області - Хотинському. Її батько Борис Васильович Радомський, ну, дуже тісно працював з теперішнім головою Недобоївської ОТГ Юрієм Михайловичем Юзвою ще в районній податковій, потім в РДА і райраді. Бо як по іншому зрозуміти, за що Недобоївська сільська рада, яка не межує з жодною річкою Чернівецької області, отримала в жовтні 2020 року майже 46 мільйонів гривень на подолання наслідків минулорічної червневої повені?

Хоча ще один посадовець Чернівецької ОДА Віктор Подорожний, уродженець с.Ярівка того ж Хотинського району, пояснював обласним ЗМІ, що ці кошти, мовляв, було виділено нібито для «відновлення постраждалої від повені інфраструктури ОТГ». Дивно, чи не так?

Схоже, з нинішнім керівництвом Чернівецької ОДА наша область приречена ніколи не мати нормальних доріг. Бо держава, дійсно, не зможе утримувати Сергію Осачуку таку кількість «безцінних» заступників, щоб у виграші залишився кожен населений пункт Буковини.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації