Народна артистка України отримала 10 років ув’язнення за колабораціонізм

Народну артистку України Ружену Рубльову засуджено до 10 років ув’язнення за колабораціонізм. Прокурори довели, що жителька Херсону, яка понад 20 років працювала у місцевому театрі та отримала звання «Народної артистки України», після окупації міста пішла на співпрацю з ворогом. Спершу її призначили директоркою двох музичних шкіл, а пізніше вона очолила ще й так званий «Херсонский областной русский академический музыкально-драматический театр» в Генічеську.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, пише Главком.

Зокрема, прокурори Рівненської обласної прокуратури в суді довели вину народної артистки України, якій інкримінували колабораційну діяльність. Її заочно засуджено до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у сфері культури строком 12 років та з конфіскацією майна.

«Зі свого боку артистка займається пропагандистською діяльністю та бере активну участь у «культурних» заходах, які організовує ворог. Зокрема, вона виступала у супроводі «хору військ національної гвардії російської федерації» під час концерту, присвяченого «входженню до складу РФ нових територій» Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей», – йдеться в повідомленні.

Оскільки засуджена наразі перебуває на непідконтрольній Україні території, строк відбуття основного покарання буде рахуватись з моменту її затримання.

Що відомо про Ружену Рубльову

Ружена Рубльова закінчила Херсонське музичне училище за спеціальністю «хормейстер». Надалі викладала музику.

З 1999 року Рубльова працювала артисткою-вокалісткою Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша.

У 2021 році указом Президента України Рубльовій надано звання «Народна артистка України». Також вона була керівницею первинної профспілкової організації Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.

У 2022 році слідство встановило, що Рубльова брала участь у мітингу-концерті в Москві, присвяченому окупації частини України у супроводі хору національної гвардії РФ. Рубльова прославляла та виправдовувала дії Росії. Цього ж року вона перейшла на бік Кремля. Рубльову призначили директором двох музичних шкіл в тоді ще окупованому Херсоні.

У 2023 році Ружені Рубльовій оголосили підозру в колабораційній діяльності.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації