Нардеп Безгін шокував: на Буковині виявилося найбільше громад в Україні, які відмовилися надати ВРУ дані про зарплати і премії мерів у 2023 році
Народний депутат України від партії «Слуга народу», член Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, який також очолює Підкомітет ВРУ з питань адміністративно-територіального устрою України та місцевого самоврядування оприлюднив на своїй сторінці пост, яким, фактично, шокував жителів Чернівецької області.
Зокрема, він повідомив, що на Буковині виявилося найбільше громад в Україні, які відмовилися надати Верховній раді України дані про зарплати і премії мерів у 2023 році. Із 15 таких громад по Україні у Чернівецькій області виявилося аж п’ять! Це Сокирянська, Сторожинецька, Тереблеченська, Неполоковицька, Ставчанська та Путильська громади!
Далі - пряма мова Віталія Безгіна:
Як і обіцяв інформую про реальну повну картину по країні. Спочатку ключові висновки:
1️⃣ Ніякої тенденції щодо повсюдних захмарних зарплат та премій в ОМС не існує. Середня місячна оплата праці голови громади (разом з усіма можливими преміями та надбавками) по країні складає 46313 грн.
2️⃣ Мусування даної теми в медійному середовищі, яке відбувалося наприкінці минулого року, грунтувалося на окремих кейсах. Які, безумовно, варто висвітлювати, але не варто через окремих персоналій кидати тінь на все місцеве самоврядування та децентралізацію. Тут, правда, питання саме до цих персоналій, а не до ЗМІ.
3️⃣ Усього в країні 6 встановлених голів громад, що минулого року отримували на місяць більше 100к грн, 0 голів громад, що отримували більше 150к грн, 0 голів громад, що отримували більше 200к грн. Тому не ясно звідки у медійному середовищі виникли цифри про 150-200к. Перелік цих громад оприлюдню. Це просто мізерний відсоток від загальної кількості.
4️⃣ Не надали інформацію взагалі:
- Криворізька громада
- Марганецька громада
- Чабанівська громада
- Гребінківська громада
- Маловільшанська громада
- Солонківська громада
- Драбинівська громада
- Хмельницька громада
- Паланська громада
- Сокирянська громада
- Сторожинецька громада
- Тереблеченська громада
- Неполоковицька громада
- Ставчанська громада
5️⃣ Топом стала Путильська громада Чернівецької області, яка вирішила, що може відповідати у форматі "спочатку Безгін хай оприлюднить свою".
На слабо тут брати не треба. Бо мені точно нема, що приховувати. Моя зарплата за 2023 рік згідно з випискою від Апарату ВРУ = 652804.85 грн (54400.40 грн на місяць). Але хамство я дуже не люблю.
В Чернівецьку область комітет не дарма запланував візит. Найменша прозорість та найгірша робота зі старостами по країні прям самі кличуть. Чекайте в гості.
6️⃣ Єдиним шляхом уникнути подібних ситуацій в майбутньому є прозорість ОМС. Норми із Закону про службу ОМС, які передбачають оприлюднення премій, повинні набути чинності раніше ніж завершення воєнного стану. Це шлях до зняття напруги. Більш розгорнута і детальна інформація з аналізом буде наступного тижня.
В той же час викликають посмішку окремі мери, які вклались в медійну чорнуху проти мене, бо в страху очі дуже великі... Хай буде на їх совісті та гаманці. Якщо хтось думає, що через кількох сумнівних персоналій я відмовляюся від ідеї захисту реформи, то це наївно, - написав Віталій Безгін.
Цікаво, що у коментарі нашим колегам з "Молодого буковинця" голова Путильської громади Іван Повідаш (на фото нижче) підтвердив, що справді спочатку відмовився називати нардепові свою зарплату. Мовляв, вся інформація буде зазначена у декларації про доходи.
"Нам телефонували з Чернівецької ОВА і сказали, щоби ми подали інформацію про свою зарплату, мовляв, є відповідний запит народного депутата. А я відповів, що нехай він першим подасть такі дані, от ми порівняємо, у кого скільки. Зрештою, я не зобов’язаний надавати народним депутатам таку інформацію. Хай дивиться мою декларацію, там усе є.
Бо так - на якій підставі? Може, хоче нам підвищити зарплату? Я за. Чи, може, якийсь кримінал шукає? А то - "дайте дані, розпишіть премії". А в мене премій і нема. Отримую 24 тисячі гривень на руки. Це там у великих громадах, може, є високі премії. А от я вже три роки працюю головою Путильської громади (а досі більше 20 років був селищним головою), а премій ще ніхто не давав", - зазначив Іван Повідаш.
Він пообіцяв, що все ж таки надасть необхідні дані. Тим паче, днями вже оприлюднив свою декларацію. Згідно неї, у 2022 році за рік заробив 427 тисяч гривень.
"Та дам я їм усе, дам. Але хай думають трохи про сільські та селищні громади. Бо ті міські, може, й добре живуть. А вони у селах хай подивляться. Ми оце ухвалили бюджет на 7 місяців. А далі не знаю, як будемо виживати. У лісгоспі скоротили спочатку 200 людей, тепер більше 80-ти. І місцева влада на це не може вплинути. Усе - на продаж, аукціон, переробку заборонити. Мой, люди добрі, та ж війна йде, ми й так ледве тримаємося, а тут таке! І так район був на 80% дотаційний, - це при тому, що ще були якісь підприємства, відбувалася рубка дерев. А зараз і того немає. Люди раніше могли хоч за кордоном заробити, а зараз воєнний стан, виїзд заборонений, то й тут немає з чого жити. Ось так і занепаде наша Путила, скоро будемо жити, як на хуторах", - бідкається Іван Повідаш.
-
"Моїх сиріток забирають на війну": На Буковині митрополит московської церкви Михайло Жар "вносить смуту" з мобілізованими. ТЦК відреагувало
-
Депутат "Слуга народу" не міг пояснити, де у нього взялися Tesla, Mersedes-Benz, квартири, земельні ділянки і 11 мільйонів гривень
-
Рівненський лікар вирізав здорову молочну залозу онкохворій пацієнтці. Але його не звільнять
-
Ексдепутат Чернівецької міськради Білик з обвинуваченого у підкупі виборців став потерпілим. Йому виплатять 730 тисяч гривень
-
Ховався у готелі на Черкащині: затримано "кримінального авторитета", який побив військового у Смілі, – кадри від Нацполіції
-
Нардепа Железняка дістала "тупа брехня". Він назвав прізвища людей, через яких півкраїни сидить без світла. Це "енергетичні пацюки"!