На "Горі кохання" у Чернівцях зводять будинок, у міськраді кажуть – будівництво самовільне. Що там робить зять Чинуша?

У Чернівцях на вулиці Ванди Василевської в Садгорі розпочали будівельні роботи — там перекрили дорогу до "Гори закоханих", де раніше відпочивали люди. У міськраді кажуть, що територія вже понад 10 років перебуває у приватній власності.

Один з будівельників розповів, що на ділянці зводять дачний будинок. Водночас у міському департаменті урбаністики кажуть, дозволів на будівництво немає, тому ці роботи можуть бути незаконними, пише Суспільне.

Понад десять років земля у приватній власності

Згідно з генеральним планом міста, на вулиці Ванди Василевської у Садгорі були сформовані чотири земельні ділянки на 0,12 гектара. Вони були призначені для колективного садівництва, розповів у коментарі Суспільному директор міського департаменту урбаністики та архітектури Андрій Тимофійчук. У 2013 році їх безоплатно передали у приватну власність чотирьом різним людям.

"Використали механізм з земельного кодексу, коли людина має право безплатно приватизувати ділянку в межах міста за цільовим призначенням. Тоді містобудівна документація передбачала на тих ділянках територію колективних садів", – каже Тимофійчук.

За його словами, у 2016 році усі ділянки викупив один власник, який звернувся до міської ради, щоб цільове призначення землі змінили на комерційне використання. Міська рада ухвалила таке рішення, бо після 2014 року у генеральному плані міста на тих ділянках була передбачена зона громадської забудови, відповідно, там можна будувати комерційні об'єкти.

Територію забудови у Садгорі перекрили шлагбаумом
Територію забудови у Садгорі перекрили шлагбаумом. Фото: Суспільне Чернівці

"Немає дозволу на будівництво чи його початок"

Тимофійчук каже, згідно з містобудівною документацією, на ділянці можна будувати магазини, готелі та заклади громадської забудови районного значення.

У коментарі Тимофійчук повідомив, що власницею землі є чернівчанка Ілащук. На платформі YouControl Суспільне Чернівці знайшло місцевого підприємця Сергія Ілащука, який майже 20 років займається роздрібною торгівлею. Адресою реєстрації його ФОПу вказано будинок у Садгірському районі. Ця ж адреса вказана у підприємиці Людмили Ілащук, яка торгує деревиною та будівельними матеріалами.

Журналісти Суспільного намагалися сконтактувати з власниками ділянки, але у реєстрах їхніх контактів не було. Також їх не було біля будинку. Нам вдалося поспілкуватися з одним з будівельників, які були на ділянці. Він розповів, що будують дачний каркасний будинок.

Виявляється, і тут "засвітився" зять Валерія Чинуша:

"Ця територія входить в охоронну зону ландшафту, згідно з наказом Мінкульту від 2007 року. Водночас у 2014 році відділ охорони культурної спадщини дозволив там забудову до семи метрів висотою. Ці документи ми бачимо", – каже Тимофійчук.

Водночас Тимофійчук каже, що дозволу на будівництво чи початок будівельних робіт у міській раді немає. Тому планують інспектувати ділянку, щоб дізнатися, що саме там будують, адже ймовірно будівництво там проводять самовільно.

"Зараз ми маємо встановити, що і чому там будується. Потім будемо ухвалювати рішення".

У мікрорайоні Чернівців на Горі кохання ймовірно незаконно зводять дачний будинок
У Садгорі на "Горі кохання" ймовірно зводять дачний будинок. Фото: Суспільне Чернівці
Незаконне будівництво у Садгорі
Фото: Суспільне Чернівці

Чи можна повернути землі громаді

Наразі підстав, щоб повернути землі у комунальну власність, немає, каже Тимофійчук. Водночас, за ініціативи чернівчан чи депутатів міськради, можуть розглянути питання повернення ділянки у власність громади.

"Ці землі можна відчужити для суспільних потреб або з суспільної необхідності. Однак для цього мають бути підстави, наприклад, розміщення транспортних, оборонних об'єктів або загальнодержавного значення. Також розміщення цвинтарів чи об'єктів культурної спадщини", – каже директор департаменту.

За його словами, департамент може обговорити з власниками добровільний продаж ділянки міській раді. Якщо власники відмовляться, тоді розглядатимуть можливість примусового відчуження ділянки, але для цього шукатимуть законні підстави.

"Власник на сьогодні захищений законом і його власність теж. Чернівці втратили "Гору Кохання" ще у 2013 році, коли передали у власність земельні ділянки. Це була міна повільної дії. Вже 10 років ніхто нічого там не робив, ніхто й не знав", - кажуть у Департаменті.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації