Мер Чернівців Роман Клічук: "Тиск на нашу команду посилюється, методи стають цинічнішими і жорсткішими"

ТАКІ РЕАЛІЇ /

Ну що ж, синхронні обшуки, проведені у кількох основних діячів партії «Єдина Альтернатива», яка виграла місцеві вибори у Чернівцях та області, включно з міським головою та очільником обласної організації, відкривають очі чернівчанам на те, що відбувалося у міській раді довгі роки. Маски знято, клани, які десятиліттями дерибанили міський бюджет, грабували місто, ділили його землі між своїми, програвши вибори, пішли у відкритий бій проти нинішнього мера.

Залучені серйозні фінанси, задіяно усі можливі й неможливі київські зв’язки, включно з силовиками із зони впливу, і все з однією метою — знову дорватися до влади. Дискредитувати, підірвати довіру містян, зірвати поточну роботу, зламати стратегію, яка почала вже реалізовуватися, у тому числі через залучення іноземних партнерів.

Вони розуміють, що Роману Клічуку буде достатньо пів року, щоби показати, як потрібно працювати, та як можуть змінюватися Чернівці за керівництва порядних людей. А цього вони допустити не можуть.

Бо чернівчани одразу ж побачать, як їх дурили довгі роки, як привласнювали їхні кошти, як доводили Чернівці до нинішнього стану руїни. Як імітували роботу, як гарними словами прикривали відтік коштів у власні кишені з Калинівського ринку, де контейнери і павільони вчорну продавалися за 60-100 тисяч доларів США. А ті, хто перебуваючи на державних службах, здавав в оренду їх десятками.

Це стосується і чернівецьких земель та нерухомості, яку депутати кількох скликань, зав’язані у сталих чернівецьких політичних кланах з суттю організованих злочинних угрупувань, роздавали своїм родичам, друзям, або ж за серйозні відкати.

Крали на всіх щаблях чернівецької влади, хтось мільйонами, хтось десятками мільйонів, зводячи будинки у міських «царських селах» та купуючи квартири у Лондоні, чи набуваючи у власність державні здравниці понад Черемошем. Поїздіть гарно заасфальтованими вуличками тихих чернівецьких нових районів, і вам розкажуть, де і скільки будинків належить там колишнім депутатам та працівникам міської ради.

А чернівчанам, котрі розбивали свої автомобілі і ламали підбори чи ноги на розбитих чернівецьких вулицях і дорогах, їздили у понищених вічних тролейбусах без опалення, тижнями сиділи без води і тепла у квартирах, у Ратуші показували ляльковий театр. З кумедними бургомістрами, які вривалися на сесії, з прямими телетрансляціями верхівки корупційного айсберга та із замовними громадськими активістами і міським божевільними.

На всіх телеканалах, наближені до розподілу пирога владники розповідали, яке це прекрасне місто Чернівці, яка у нього шикарна історія, які чудові і талановиті люди тут жили, не забуваючи при цьому отримувати відкати навіть на спорудженні їм пам’ятників.

Чернівчанам обіцяли питну воду у кранах, освітлення на вулицях і парках, асфальтування та іншу манну небесну, не перестаючи вигрібати бюджетні кошти. І люди терпіли, вірили, сподівалися, вмирали, не дочекавшись, та лягали у «золоту» землю на дорогущих міських цвинтарях.

Найбільшою аферою для прикриття спільного пограбунку міста стало удаване протистояння кланів у Ратуші, що було схоже на казку про доброго і поганого поліцейського. І ця схема довго трималася на наївних, на кожних виборах повертаючи у владу одних і тих же.

А тут з’явився Клічук з «Єдиною Альтернативою», свіжою, цікавою, креативною політсилою. І почав говорити правду, обіцяти реальне і можливе, демонструвати, що Чернівці йому не байдужі, а головною політичною амбіцією і покликанням він бачить виведення їх з того ганебного стану, у який їх загнали попередники. А ще він розпочав мову про ревізії та аудити, про з’ясування, куди раніше витрачалися фінанси, коли і у яких обсягах.

І люди повірили та вибрали його своїм мером. Надія повернулася, прихильників та симпатиків ставало більше щодня, але згуртувалися і вороги. Зрозумівши, що так просто цього разу захопити владу у сесійній залі їм не вдасться, колишні міські правителі пішли ва-банк, не рахуючись з витратами, методами, принципами моралі.

Розпочався відкритий наступ на законнообрану владу, на демократію, на інтереси чернівчан, з використанням усього напрацьованого кримінальним досвідом арсеналу, від безпрецедентних, брудних атак у ЗМІ — до залучення силовиків для продукування фейкових проваджень. З підключенням впливових людей у Києві.

Обшуки, маски-шоу, кримінальні справи без судової перспективи в Україні завжди були дієвими інструментами для перешкоджання роботі, дискредитації, державного рекету. Але такі дії силовиків вже не мають довіри у суспільстві, більше того, вони дратують людей, котрі прагнуть змін, які зробили свій вибір на користь нової долі. Як це сталося у Чернівцях.

Проте, схоже, саме на силовиків сподіваються вчорашні, бо більшість у раді вже не їхня, колишні бізнес-партнери по дерибану відводять очі, а партія влади, на чолі з Віталієм Другановським, пішла за людьми і підтримує новообраного міського голову та його лінію на порятунок Чернівців.

Законного способу дієво протистояти реформам та змінам Клічука у вчорашніх нема. Але діставши такий нокаут на виборах, вони вже навіть не оглядаються на думку чернівчан, їм уже наплювати на залишки репутації, головне завдання — повернутися. І знову рвати місто на шматки, докрадати, донарізати, добивати до ручки.

Підсилює цю істерику й позиціонування виборчих лузерів в очах відомого олігарха, якого довго вдавалося розводити на гроші, запевняючи, що у Чернівцях усе під контролем.

То що врешті-решт відбувається у Чернівцях, бо все так схоже на спробу державного перевороту обласного рівня, на путч з використанням напіввійськових формувань, атаку на волевиявлення мирних громадян, у яких вкотре намагаються відібрати майбутнє. На тих же людей, які не так давно віддали свої голоси за президента Зеленського, теж у сподіванні на краще життя для своїх дітей.

Тому у Чернівцях переконані, що держава на київському рівні не має права стояти осторонь чернівецьких подій, схоже, замовлених купкою невдоволених. Бо вони підривають авторитет не тільки державних інституцій, але й гаранта дотримання Конституції та прав громадян.

На Фейсбук чернівчани пишуть, що за обшуками, ініційованими обласною прокуратурою, проглядається заступниця прокурора, яка є сестрою екс-депутатки ВР Оксани Продан — дружини екс-секретаря міської ради Василя Продана. А саме він з його партією «Рідне місто» з тріском програли вибори, і тепер є затятими опонентами Романа Клічука.

На брифінгу, що зібрала команда «Єдиної Альтернативи» у Чернівцях, її членами, переважна більшість з котрих є депутатами міської та обласної рад, була висловлена колективна підтримка міського голови та інших колег, до яких завітали з обшуками силовики.

«Тільки до мене на фірму приїхало близько трьох десятків осіб проводити обшуки. На автівках із якоюсь спеціальною технікою. І я, як бізнесмен, рахую, скільки ж це грошей, а саме наших із вами податків, іде на такі задоволення приватних забаганок. Як наслідок — нічого не знайшли. Логічно. Бо наша компанія вже більше 25 років на ринку, і ми турбуємося про свою репутацію», — заявив депутат Чернівецької міськради та власник фірми «ГріКо» Сергій Гринюк.

Міський голова Чернівців Роман Клічук чітко роз’яснив ситуацію, якою він її бачить.

«Атаки відбуваються як на мене особисто, так і на членів моєї команди. Придумуються безпідставні причини по кримінальних провадженнях. Ви були свідками виборів, ви бачили, скільки лилося бруду на мене особисто і на нашу команду. Мене звинувачували у чому тільки можна було: і в найомі кілерів, і в торгівлі спиртом, у ритті тунелю Париж-Бомбей. На сьогодні це не зупинилося, і триває далі. Тому прошу заяви, які на брифінгу зробили члени нашої команди, вважати офіційним зверненням до президента України з приводу тиску на чернівецьку міську владу і нашу команду. Готуються справи в обласній прокуратурі також і на наших посадовців і депутатів», — заявив на брифінгу Роман Клічук.

І хоча у своєму зверненні в засобах масової інформації обласна прокуратура стверджує, що обшуки проведені ‌у‌ ‌межах‌‌ досудового‌ ‌розслідування‌ ‌кримінального‌ ‌провадження за низкою фактів, сумніви щодо законності наростають.

Про це заявив голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.

«Обшуки у депутата Чернівецької обласної ради Володимира Мороза — банальний, не прихований тиск! У тих, хто за цим стоїть, або мислення недолуге, або пам’ять коротка. Забули про те, до чого призводять службові злочини!», — написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

Це позиція.

Віктор ПАНЧИШИН, "Версії"

Фото "Молодого буковинця"


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації