Майже детектив: за посаду керівника обласної клінічної лікарні триває справжня битва

Неабиякі пристрасті розігрались навколо конкурсу на зайняття посади керівника (генерального директора) обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня».

Нагадаємо, конкурсна комісія з проведення цього конкурсу була створена ще 7 лютого 2020 року на підставі відповідного розпорядження голови Чернівецької обласної ради, якою тоді керував Іван Мунтян. Очолив комісію лікар хірургічного відділення Чернівецької обласної лікарні Олег Харабара. На момент створення конкурсної комісії обов’язки керівника ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» виконував один з претендентів на цю посаду - Сергій Цинтар.

Саме відтоді розпочався карколомний кар’єрний зріст лікаря хірурга Олега Харабари, очевидно, за сприяння згаданого учасника конкурсу – пана Цинтара.

Судіть самі. 29 січня 2020 року в.о. керівника закладу Сергій Цинтар видає наказ №15-К, яким призначає лікаря хірургічного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні Олега Харабару «виконуючим обов’язки завідувача хірургічного відділення».

Пройшло трішки часу і за підписом того ж Цинтара видається наказ про підвищення Олега Григоровича Харабари вже до «виконуючого обов’язки медичного директору з хірургії Чернівецької обласної клінічної лікарні». І, нарешті, Сергій Цинтар своїм наказом призначає Олега Харабару медичним директором Чернівецької обласної клінічної лікарні!

Ми могли би порадіти за успішну кар’єру нинішнього медичного директора, якби це не викликало, на нашу думку, обґрунтований сумнів щодо неупередженості Олега Харабари під час роботи очолюваної ним конкурсної комісії.

Адже саме очолювана паном Харабарою конкурсна комісія допустила С.Цинтара до участі в конкурсі, а згодом визнала його переможцем цього конкурсу. І це попри те, що інші претенденти на посаду, представники громадських організацій та засобів масової інформації неодноразово наголошували, що Сергій Цинтар не може приймати участь у конкурсі, через його невідповідність встановленим законодавцем кваліфікаційним вимогам (обов’язкова наявність стажу роботи на керівних посадах не менше 7 років).

На ці обґрунтовані претензії голова конкурсної комісії зауважив, що встановлені законом кваліфікаційні вимоги носять «рекомендаційний характер» та можуть не прийматися до уваги при визначенні переможця конкурсу.

Чи можна припустити, що в такий спосіб пан Харабара захищав інтереси свого «шефа-благодійника»? Питання відкрите. Тим більше, суди всіх інстанцій не погодились з його позицією та скасували рішення конкурсної комісії в частині допуску Сергія Цинтара до участі в конкурсі і визнання його переможцем.

При цьому в судовому рішенні чітко зазначено, що «Цинтар С.А. не відповідає встановленим для претендента на посаду очільника комунального закладу охорони здоров’я обласного рівня кваліфікаційним вимогам».

Обласне комунальне некомерційне підприємство «Чернівецька обласна клінічна лікарня»

Суд зобов’язав конкурсну комісію виправити допущену помилку і вирішити питання щодо допуску (тобто не допуску) Сергія Цинтара до участі у конкурсі з врахуванням відсутності в нього необхідного стажу роботи на керівних посадах.

Ніби все всім зрозуміло. Однак далі історія починає нагадувати справжній детектив…

12 липня 2021 року розпочалося засідання конкурсної комісії, у порядку денному єдине питання – виконання судового рішення у справі №824/443/20-а. Оскільки питання викликало неабиякий суспільний інтерес, на засіданні були присутні депутати обласної ради, журналісти та представники громадськості.

Голова конкурсної комісії Олег Харабара ініціював… видалення журналістів і депутатів із зали засідання і намагався дати власну оцінку документам, яким вже дав правову оцінку Чернівецький окружний адміністративний суд, Сьомий апеляційний адміністративний суд та Верховний Суд. Це спричинило цілком логічний конфлікт та виклик поліції. Згодом члени комісії проголосували за зупинення її роботи на невизначений час.

Але на наступний день голова конкурсної комісії Харабара зареєстрував Протокол засідання конкурсної комісії, відповідно до якого Сергія Цинтара нібито знову визнано переможцем конкурсу! Логічно запитати: де і коли засідала комісія? Невже таємно чи вночі Чому підписали протокол лише чотири члени конкурсної комісії? Врешті, чому обласна рада, як орган управління, нічого не знала про це таємниче засідання?!

12 липня 2021 року вже новий голова облради Бойко видає розпорядження, яким збільшує склад конкурсної комісії до дев’яти осіб та виводить Олега Харабару з її складу. Той подається до суду, бо хоче і надалі очолювати конкурсну комісію. І це безоплатно та без відриву від основного місця роботи.

«Так в чому ж його інтерес?» - запитаєте ви. Хоча, очевидно, тут йдеться саме про конфлікт інтересів.

Перевірку цього питання якраз ініціювали правоохоронні органи, склавши протоколи про вчинення корупційних правопорушень згаданими медичними посадовцями. Тож історія ще матиме своє продовження. Чи буде воно таким же детективним – покаже час…

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації