Комісія обласної ради, яка грає під дудку Мунтяна, паплюжить закон і рішення суду, протягуючи Цинтаря на посаду головного лікаря обласної клінічної лікарні, - Лілія Бортич

У серпні 2018 року мені випала сумна місія привезти директора національного інституту хірургії Шалімова на консультацію до нашого хворого колеги у Чернівецьку обласну клінічну лікарню. Мені було дуже соромно дивитися йому в очі та пояснювати, чому візитівка медицини нашої області в такому жахливому стані. Тоді як депутатка крайового парламенту я відчула особисту відповідальність за стан справ у цій лікарні. Адже це комунальний заклад обласної ради. Стан справ залежить від керівника. Тому коли у березні 2020 року до мене дійшли чутки про брудні ігри навколо проведення конкурсу на генерального директора Чернівецької ОКЛ, я як керівниця фракції в обласній раді вирішила вивчити це питання. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала депутатка Чернівецької обласної ради Лілія БОРТИЧ.

Що відбулося?!

У березні 2020 року конкурсна комісія визнала переможцем Сергія Цинтаря. А це суперечить нормам чинного законодавства, згідно з яким на посаду генерального директора обласної комунальної установи може претендувати особа, яка відповідає кваліфікаційним вимогам МОЗу: 7 років стажу на керівних посадах та наявність вищої медичної освіти.

Пан Цинтар не подав на розгляд комісії жодних документів, які підтверджують стаж роботи на керівних посадах. Відсутність під час подачі своєї кандидатури на конкурсну комісію цих документів підтвердили суд першої інстанції, апеляційний суд та Верховний Суд України остаточно розставив крапки над «Ї» своїм рішенням від 29 червня 2021 року. До речі, рішення Верховного Суду України є остаточним і оскарженню не підлягає! Згідно з ним, конкурсна комісія повинна повернутися до розгляду кандидатур та відхиляти заяви тих, хто не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Далі було більше. Відповідна комісія кулуарно збиралась в одному із ресторанів передмістя, одним членам пропонували «золоті гори», іншим погрожували… комусь обіцяли, що вже за місяць знімуть Бойка і все буде як раніше. Все це проходило за мовчазної згоди окремих представників ОДА.

Сьогодні (12.07.2021 року, - ред.) я була шокована тим, що в стінах обласної ради паплюжать Закон! Ігноруючи рішення Феміди, конкурсна комісія в складі членів, яких призначив голова обласної ради попереднього скликання Іван Мунтян, відмовилася брати до уваги рішення Верховного Суду України та почала розглядати довідки пана Цинтаря, щодо яких судовими органами булу надана чітка та однозначна правова оцінка.

Коли це викликало обурення громадськості та створило суспільний резонанс, комісія вирішила провести закрите засідання, тим самим перешкоджаючи доступ представникам ЗМІ та депутатам обласної ради до розгляду питання.

Своєю чергою представники преси викликали поліцію. Робота комісії зайшла в глухий кут. Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк, реагуючи на хід подій, запропонував оголосити перерву в роботі комісії. Це підтримали її члени.

Що далі!?

А далі два варіанти розвитку подій: або комісія діє в рамках чинного законодавства і виконує рішення найвищої судової інстанції України, або продовжує бути маріонеткою в руках декількох нечистих на руку людей.

Я впевнена, - пише у своєму пості на Фейсбук депутатка обласної ради Лілія Бортич, - що Закон для нинішнього скликання Чернівецької обласної ради в пріоритеті, і все закінчиться справедливим рішенням! І на цю посаду оберуть професіонала, який відповідає вимогам часу і виведе на інший рівень лікарню, якою ми всі будемо пишатися!


Коментарі:
Більше новин по темі: