Клічук дав Бойкові 30 днів, щоб повернути місту у законну власність комунальні земельні ділянки, вкрадені облрадою в часи Гайничеру-Мунтяна

ТОЧКА ЗОРУ

Чернівецька міська рада в особі мера міста Романа Клічука повторно направила Чернівецькій обласній раді в особі її голови Олексія Бойка лист-звернення з вимогою повернути територіальній громаді Чернівців у власність комунальні земельні ділянки, протизаконно зареєстровані за обласною радою.

Протизаконність доведена в судах. Вона полягає у тому, що на жодній із земельних ділянок, які обласна рада вважає своїми, не сформована спільна власність територіальних громад Буковини. А отже облрада протизаконно ними володіє і розпоряджається.

Ця історія розпочалася у 2013 році, коли вступили в силу норми закону, які остаточно розмежували землі державної і комунальної власності.

Скориставшись зміною законодавства у своїх жлобських меркантильних інтересах, керівники і депутати облради 6го і 7го скликання (голови Михайло Гайничеру та Іван Мунтян) за допомогою недобросовісних, скажемо так, державних реєстраторів порушили Закони України.

Вступаючи на посаду голови облради нинішнього 8го скликання, Олексій Бойко публічно присягав, що буде неухильно дотримуватися законів. Натомість він продовжує земельну аферу своїх попередників . І нема кому вплинути на Олексія Сергійовича. Бо його заступники – такі самі.

Михайло Павлюк вважає «довільним трактуванням законів» справедливу вимогу представників громади Чернівців повернути у власність міста комунальні землі на його території. Рішення судів на користь вимог чернівчан Павлюка-молодшого не обходять.

Микола Гуйтор взагалі вирішив просто радіти посаді, насолоджуватися кабінетом і нічим обтяжливим не займатися, ніякими там проблемами, окрім приємностей «фестивалів, конкурсів, концертів».

«Ми все зробимо, не переживайте. Але поступово. Є інші нагальні проблеми», – пояснює мені Олексій Бойко, цинічно прикриваючи війною свою бездіяльність у вирішенні законних інтересів Чернівців.

Бойко давно вже міг винести на сесію питання добровільної відмови облради від незаконно набутої чернівецької землі і її передачі громаді міста. Потім міська рада сесійним рішенням цю землю приймає, державні реєстратори виправляють свою помилку і реєструють її за законним власником. Все просто. Щоправда, для декого це буде великим обломом.

То які причини змушують керівників і депутатів Чернівецької обласної ради далі затято порушувати закони? Чи вони таки думають встигнути проголосувати за незаконну передачу в оренду 0,6 га землі психлікарні, щоб хоч якось узаконити факт її захоплення одним хитро*опим місцевим бізнесменом?

«Ми чекаємо рішення облради в добровільному порядку передати нам комунальні земельні ділянки, які належать місту. Це добре, що в облраді не заперечують необхідність такого кроку. Сподіваюсь, що ми мирно домовимося з обласною радою. Питання знаходиться в процесі, – зазначив на своїй нещодавній прес конференції мер Чернівців Роман Клічук. – Якщо вони не передадуть нам землю, якщо раптом виникнуть якісь складності, ми будемо думати як діяти далі».

За словами Романа Клічука, протягом 30 днів це питання отримає нарешті якусь ствердну відповідь.

Світлана ІСАЧЕНКО, журналістка
Персональна сторінка у Фейсбук

* Редакція сайту не завжди у всьому розділяє висновки авторів передрукованих статей.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації