Гучний скандал: Шмигаль незаконно розголосив інформацію про викривача корупції. Прем’єра хочуть притягнути до відповідальності

Голова Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол щодо прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Той незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у звʼязку з виконанням службових обовʼязків.

Про це повідомляє НАЗК у Facebook, пише NV.

За даними НАЗК, Шмигаль, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), наказав опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабінет міністрів України.

Водночас серед посадовців, яким доручили розглянути повідомлення, зазначено й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося.

Отримавши інформацію, Рудий ухвалив рішення про порушення дисциплінарного провадження щодо викривача. Однак, відповідно до законодавства, викривача не можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності, тому НАЗК склало протокол стосовно голови КРАІЛ.

У НАЗК вважають, що Шмигаль вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 1728 КУпАП.

НАЗК запросило прем'єр-міністра для ознайомлення з протоколом на 10 січня 2024 року. Шмигаль не з’явився у зазначений термін, а також не повідомив причини неявки, тому НАЗК скерувало протокол до суду.

Якщо Шмигаля визнають винним, то він заплатить штраф і зіткнеться з забороною обіймати певні посади на рік. Крім того, це буде підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації