Фаріон звільнили з "Львівської політехніки" за аморальність

У соціальних мережах публікують фото наказу, згідно з яким Ірина Фаріон звільнення з посади професорки з 16 числа через "аморальний проступок, не сумісного з продовженням даної роботи".

Колишню депутатку та мовознавицю Ірину Фаріон звільнили з посади професора кафедри української мови. Відповідне фото наказу про звільнення опублікували у Telegram, пише Фокус.

Як можна побачити з документа, звільнили мовознавицю з ініціативи роботодавця за п. 3 Ст. 41 КзПП України, а саме: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.

"Бухгалтерії університету провести всі необхідні виплати передбачені законодавством України", — йдеться у наказі.

Зазначимо, що документ підписаний 15 листопада, а офіційно звільнена професорка з 16 листопада.

Також звільнення ексдепутатки з НУ "Львівська політехніка" підтвердив й Міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Він опублікував на своїй сторінці у Facebook допис, у якому зазначив, що відповідний наказ про звільнення Ірини Фаріон вже підписаний ректором.

"Позиція міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти", — йдеться у повідомленні.

Fullscreen

Нагадаємо, Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження проти Ірини Фаріон. Розслідування ведуть одразу за чотирма статтями Кримінального Кодексу. СБУ перевірятиме висловлювання мовознавиці та інцидент, де вона опублікувала особисті дані студента з Криму.

Зокрема, 4 жовтня екнардепка заявила, що не може називати українських військових, які спілкуються російською мовою, українцями. Невдовзі вона опублікувала пост у якому зазначила, що такі військові "ганьблять ЗСУ".

Студентам НУ "Львівська політехніка", де виклада Фаріон, не сподобалася така позиція викладачки та вони вийшли на мітинг, де вимагали її звільнення. Власне, у Міносвіти заявляли, що підтримують позицію студентів, однак повідомили, що питання про звільнення працівників вищі навчальні заклади приймають самостійно.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації