Екс-розвідник Швець: допомога Україні від США зникає у невідомо де на західних кордонах. Якщо питання з розкраданнями не буде вирішено, США можуть припинити постачання. Трохи про доморощених бариг

Екс-розвідник Юрій Швець у своєму новому зверненні провідомив, що провідний американський телеканал CNN оприлюднив тривожну інформацію про те, що допомога Україні від США пропадає у невідомому напрямку. Мова йде про західні кордони України, куди американці доставляють допомогу і передають її Україні. Далі контроль втрачається. “Якщо питання з розкраданнями не буде вирішено найближчим часом, США можуть припинити постачання допомоги”, - зазначає впливовий американський телеканал.

Юрій Швець каже, що в Інтерв'ю CNN шокований полковник США у відставці повідомив про бардак із постачанням медичної та гуманітарної допомоги по території України. За його словами, допомога Україні від США “пропадає у невідомому напрямку”. Якщо питання з розкраданнями не буде вирішено найближчим часом, США можуть припинити постачання допомоги.

Що робити: на думку військового аналітика, Банкова (Офіс президента) не повинна втручатися у військові справи. Стратегічним завданням Зеленського стає доведення гуманітарної та військової допомоги Заходу до поля бою та шпиталів.

Також, за інформацією Юрія Швеця, міністерство оборони росії повідомило про знищення великої кількості озброєнь та боєприпасів у Львові, якого вистачило б на місяць ведення війни. Швець робить всновок: якщо це правда, то агентура агресора через фірми прокладки в Україні розкрадає військову та гуманітарну допомогу Заходу та наводить повітряні удари на склади.

Він нагадав, що після 2014 року було знищено практично всі склади боєприпасів в Україні. А винних так і не знайшли. Водночас на чорному ринку Близького Сходу з'явилися боєприпаси з українських складів.

Аналізуючи інформацію Юрія Швеця, ми схільні повірити, що, на жаль, це виглядає правдоподібно. Особливо в контексті того, кого на місцях, зокрема у Чернівецькій області начальник обласної військової адміністрації Сергій Осачук уповноважує отримувати гуманітарну допомогу для потреб цивільних та військових з-за кордону. Наприклад, того ж Івана Мунтяна та Василя Продана.

БукІнфо про це писав. Але ще раз нагадаємо.

Голова Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук в середині березня надіслав листа Голові Державної прикордонної служби України, генерал-майору Сергію Дейнеку з проханням посприяти рекомендованому переліку осіб з Буковини до 13 квітня у пропуску через державний кордон України до сусідньої Румунії. Копію листа редакція БукІнфо отримала з власних джерел.

Як йдеться у документі, це робиться (цитую Осачука) «з метою здійснення перевезень для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги».

Документ на перший погляд, логічний. Бо в умовах воєнного стану за межі держави заборонено виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років. Але, як кажуть, диявол ховається в деталях. У запропонованому Сергієм Осачуком переліку осіб ми виявили досить одіозних людей – Івана Мунтяна та Василя Продана. І, чомусь, одну жінку – депутатку міської ради від «Народного контролю» Яну Брус, яка (якщо вона й займається волонтерством) може вільно, без жодних додаткових дозволів і прохань виїжджати за кордон та займатись благими справами.

Саме тому у нас закралася підозра, що це прохання-перелік очільника Чернівецької ОВА до керівництва Держприкордонслужби якраз має послужити певною «індульгенцією» не лише для виїзду за межі держави у цей час, але й від надмірних перевірок під час перетину кордону для “наближених до тіла” осіб. Для чого?

Нам просто цікаво, за які заслуги потрапив до цього списку колишній голов облради, батьківщинівець Іван Миколайович Мунтян, який майже два роки ходить під серйозною кримінальною підозрою НАБУ і над яким (якби не війна) вже мав винести вирок Вищий антикорупційний суд України у «брусницький справі»?

Справу Івана Мунтяна, нагадаю, ще у вересні 2021 року передали до Вищого антикорупційного суду і почали розгляд по суті. Екс голову облради підозрюють в отриманні хабаря. Санкція статті передбачає позбавленням волі на термін від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати деякі посади.

У цьому контексті, процитуємо вчорашній пост чернівчанина Андрія Василіва, який він опублікував у Фейсбук:

Про політику чинного президента можна довго дискутувати, але однозначно йому треба подякувати за те, що РНБО включило до санкційних списків контрабандистів місцевого ділка - Юрія Кушніра. Завдяки тіньовим схемам останній нажив чималі статки, включно з улюбеним закладом московських попів і колишніх регіоналів - оздоровчо-ресторанним комплексом "Козацький хутір" поблизу с.Валя Кузьміна.

Декілька років тому Кушнір хотів купити в колишнього голови обласної ради Івана Мунтяна санаторій «Брусниця», але афера не проканала, а на політичній кар‘єрі «продавця» курорту САП і НАБУ поставили жирну крапку у вигляді підозри в хабарі.

За версією слідства, Мунтян вимагав 400 тисяч доларів у Кушніра за передачу в оренду комунального санаторію "Брусниця". Екс-чиновник назвав це повним абсурдом і провокацією. За словами політика, він шукав інвестора, який розвиватиме комунальний санаторій.

У справі про «Брусницю» Кушніру обирали запобіжний захід — п'ять мільйонів гривень застави та арешт майна. Підприємець неодноразово оскаржував це. Доводив, що гроші на внесення застави взяли у позику і їх треба повернути, а також необхідно зняти арешт на майно, бо він потребує операції, яка вартує понад 300 тисяч євро. Суд відхилив це.

Довгенько цих двох «активістів» не було помітно в буковинському інфополі, проте з початком війни Іван Мунтян знову з‘явився в пресі і соцмережах. Екс-голова облради долучився до псевдоволонтерського руху на базі спорткомплексу «Олімпія» й організовував туди допомогу з Румунії. Проте з надійних джерел стало відомо, що вантажівки з КПП «Порубне» перед кінцевою точкою призначення заїжджали на склади в Глибоці, де розвантажували найцінніше під пильним оком Мунтяна.

У нас на сайті табу на токсичного місцевого журналіста Василя Забродського. Ну, таку вже він має репутацію серед нормальних людей. Але заради істини і правди, ми процитуємо і його. Бо цього разу, здається, він не бреше. Вчора у прямому ефірі у Фейсбук, Забродський заявив про розкрадання гуманітарної допомоги на Буковині “певними особами”. Натякав про їх подвійне громадянство і рішалово на митниці. Але не важко зрозуміти, про яких ділків йде мова.

І ось поки українці боряться за правду, свободу й Незалежність, ці два ділки хочуть уникнути відповідальності за свої злодіяння. Газета «Час» повідомляє, шо справа «Брусниці» не закрита й невдовзі розглядатиметься в суді, але найстрашніше те, що вирок можна буде просто-напросто придбати за 30 мільйонів гривень й за цю ціну контрабандисти уникнуть тюрми.

Бізнес по-буковинськи звичайно що не може робитися без великого "даху" який їх прикриває, у лиці Продана-Осачука і від якого вони отримують "зелене світло" на пограбування регіону!

* * * * * * *

ТРК Аверс: Сотні мільйонів кілограмів гуманітарних вантажів заїхало в Україну за час війни. За нашими підрахунками лише по п’ятьох митних пунктах до нашої держави прибуло допомоги майже 181 тисяча тонн. Ще два пункти пропуску, кордони яких зараз відкриті, не надали жодної інформації. Відтак лише за підрахунками, згідно цієї статистики на кожного українця, в тому числі враховуючи і тих що виїхали за кордон, припадає щонайменше чотири кілограми гуманітарних вантажів. А на сім’ю з чотирьох осіб це буде приблизно 16 кілограмів гуманітарної допомоги.

* * * * * * *

P.S. Ну, і як "вишенька на тортику". Всьо хорошо, прекрасная Маркіза? Можна гуляти?

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)

Далі буде…


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації