У Чернівцях зі скандалом обирають керівника обласної клінічної лікарні. Бойко призначив в.о. гендиректора Дмитра Домбровського

Під час засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду гендиректора Чернівецької обласної лікарні, який проходив в облраді, двічі викликали поліцію. Вже більше року у Чернівцях не можуть призначити генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня». Після оголошення обласною радою конкурсу на посаду гендиректора обласної лікарні, на цю посаду подали свої кандидатури четверо претендентів - Сергій Цинтар, Дмитро Домбровський, Сергій Бродовський та Віктор Дорош.

У березні минулого року під час засідання конкурсної комісії одному з кандидатів на цю посаду Віктору Дорошу стало зле і він помер у лікарні. Пізніше інший кандидат Сергій Домбровський зняв свою кандидатуру. В результаті переможцем конкурсу комісія визнала Сергія Цинтаря та рекомендувала обласній раді призначити його на посаду гендиректора КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», пише ІА АСС.

Судова тяганина Проте, після цього рішення комісії ще один кандидат на посаду гендиректора обласної лікарні Дмитро Домбровський подав до суду. Він вимагав визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії Чернівецької обласної ради з проведення конкурсу на зайняття посади керівника КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» в частині допуску Сергія Цинтаря та Сергія Бродовського до цього конкурсу.

Окрім скасування рішень конкурсної комісії, позивач просив зобов'язати цю комісію розглянути документи з урахуванням відповідності претендентів кваліфікаційним вимогам. Зауваження виникли щодо наявності у претендентів не менше 7 років стажу на керівних посадах обласного рівня. І суд прийняв рішення на користь заявника.

Потім було подібне рішення апеляційного суду і крапку у справі поставив Верховний суд України. Своєю постановою суд підтримав рішення судів першої та апеляційної інстанції, яким скасували допуск до конкурсу Сергія Бродовського та Сергія Цинтаря і визнання останнього переможцем цього конкурсу. Також суд зобов’язав конкурсну комісію Чернівецької обласної ради врахувати при допуску до конкурсу необхідність стажу роботи не менше 7 років на керівних посадах при розгляді документів Сергія Цинтаря та Сергія Бродовського на момент 4 березня 2020 року.

Іншим пунктом суд зобов’язав комісію визнати переможцем конкурсу того претендента, який відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, в тому числі і щодо наявності у кандидатів стажу роботи на керівних посадах не менше 7 років. Скандальне засідання Після оприлюднення цієї постанови Верховного суду України конкурсна комісія зібралася напередодні у приміщенні обласної ради на своє засідання, щоб виконати постанову суду.

Як розповіла у коментарі ІА АСС депутатка обласної ради, лікарка-інфекціоніст обласної лікарні Ольга Кобевко, на це засідання двічі викликали працівників поліції.

«Першого разу, коли комісія захотіла вигнати журналістів зі свого засідання і нікому не надавала слово, то самі представники ЗМІ викликали поліцію. Іншого разу вже сама комісія викликала поліцію, щоб їх охороняли і нікого не допускали до проведення засідання. Коли поліція приїхала вперше, то комісія швидко оголосила перерву. А коли всі повірили, що збиратися сьогодні більше не будуть, то вони вирішили провести ще одне таємне засідання комісії і нікого на нього не допускали», - розповіла депутатка облради.

За словами заступника голови обласної ради Михайла Павлюка, комісія почала поводити себе не зовсім законно і хотіла якось інакше трактувати рішення Верховного суду.

«Вважаю, що вчора відбулася кричуща неповага і до співробітників, і до депутатів обласної ради, і до журналістів з боку конкурсної комісії. Тому я втрутився у ситуацію. По-перше, вони почали оцінювати рішення Верховного суду, наскільки воно їх до чогось зобов’язує чи не зобов’язує. Хоча ж там наприкінці вказано, що це рішення є обов'язковим до виконання і оскарженню не підлягає. Потім комісія не надала слово юристам Чернівецької обласної ради, які мали пояснити, що з цим рішенням потрібно робити. Також комісія не надала слово депутатам, вигнали журналістів. Є всі підстави вважати, що на цьому засіданні мало бути вчинене якесь чергове правопорушення», - пояснює Михайло Павлюк.

Дмитро Домбровський.
Фото з відкритих джерел

Виконувачем обов'язки генерального директора обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» призначено Дмитра Борисовича ДОМБРОВСЬКОГО.

Відповідне розпорядження підписав голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.

Керуючись частиною 7 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до пункту 2.12 Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій - об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернівецької області, затвердженого рішенням 15-ї сесії Чернівецької обласної ради VІІ скликання від 13.09.2017 № 164-15/17, та враховуючи заяву Дмитра Борисовича ДОМБРОВСЬКОГО щодо його призначення виконуючим обов'язки генерального директора обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня»:

1. Призначити Дмитра Борисовича ДОМБРОВСЬКОГО виконуючим обов'язки генерального директора обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» на період з 13.07.2021 року по 12.09.2021 року включно.

Підстава: заява Дмитра Борисовича ДОМБРОВСЬКОГО від 12.07.2021 року.

2. Дмитру Борисовичу ДОМБРОВСЬКОМУ:

2.1 внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (код ЄРДПОУ 43288621);

2.2 вжити заходів щодо працевлаштування колишнього виконуючого обов’язки генерального директора обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Сергія Авреловича ЦИНТАРА.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови обласної ради Миколу ГУЙТОРА, Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації та управління з питань забезпечення повноважень щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради.

У коментарі ІА АСС голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко заявив:

«Напередодні я підписав розпорядження про призначення Дмитра Домбровського виконуючим обов'язки генерального директора обласної лікарні. Він буде керувати закладом найближчі два місяці. Усіх, кого я призначаю на посади в.о., я призначаю на два місяці згідно чинного законодавства. Якщо немає ніяких порушень закону за цей час, то можуть їм продовжити керівництво закладом ще на такий термін. Тобто, практику, що людина рік може виконувати обов'язки гендиректора, я вважаю неправильною. Треба або на конкурс людину відправляти, або іншого когось призначати», - сказав голова обласної ради.

За його словами, найближчим часом колектив лікарні має визначитися з іншим представником до конкурсної комісії із визначення переможця на посаду гендиректора закладу, яку переформатують. Оскільки юристи вважають, що у нинішнього голови цієї комісії Олега Харабари є прямий конфлікт інтересів. За цей час конкурсна комісія має організувати та провести прозорий конкурс на посаду генерального директора Чернівецької обласної клінічної лікарні.


Коментарі:
Більше новин по темі: