Десятки тисяч на вітер. БукІнфо пропонує Осачуку з Ковалюком профінансувати свою ідею з оновленим панно на Центральній площі Чернівців

Ось хто автор геніально-брєдової ідеї у воєнний час мітяти велетенське панно на Центральній площі Чернівців. Це Сергій Осачук.

Як повідомляють чернівчани у коментарях, раніше ціна подібного банеру була 129500 грн. ось той тендер https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-09-19-000971-c

Зрозуміло, що ціна злетіла. Може й в рази. Дійсно цікаво, яка зараз ціна і звідки брати гроші, пане Осачук? З бюджету?! Серйозно? У цей важкий час?

А може б ви з Ковалюком профінасували зі своєї бездонної кишені?! Ідея ж ваша. Все по-чесному. Тим більше, ви ще не замолили свої гріхи з “вічно втомленим” флагштоком на вулиці Воробкевича…

Автор проєкту банера, який досі висів на Центральній площі, 3-D дизайнер Вячеслав Разумов обурився тим, що його проєкт, який він розробив і подав мерії до розгляду, не прийняли, а натомість ухвалили рішення повісити банер із найбільшим прапором України, на фоні якого буде символ у вигляді нашого герба, обрамленого у зірки Європейського Союзу.

Про це Вячеслав Разумов написав на своїй фб-сторінці.

"Я таки нічого не розумію в дизайні. Взагалі. Напевне, треба повертатись до школи вчити дітей географії. Інакшого пояснення ситуації, напевне, немає. На фото прийнятий і затверджений міською владою Чернівців проект банера на Центральній площі і мій проект, який був нещодавно розроблений і поданий до розгляду. Друзі, прошу репосту, в т.ч. в міських групах. Цікаво, що люди скажуть. Може, мені дійсно пора шукати іншу роботу", - написав дизайнер, показавши фото свого ескізу.

Ескіз банера, поданий до розгляду фахівців міськради Вячеславом Разумовим
Ескіз, який мерія ухвалила натомість

До речі, Вячеслав Разумов є автором першого проєкту з зображенням грамоти молдовського господаря Олександра Доброго від 8 жовтня 1408 року, в якій вперше письмово згадується місто Чернівці, банер із яким досі висів на Центральній площі.

Проєкт банера, який був затверджений мерією і висів на Центральній площі з 2008-го року

Пізніше дизайнер пропонував ще один проєкт банера на оновлення першого, який вицвів, але його не затвердили:

Проєкт банера, поданий Вячеславом Разумовим на оновлення першого, який не затвердили

У розмові з кореспонденткою molbuk.ua Вячеслав Разумов пояснив своє обурення:

"Справа навіть не у смаку чи його відсутності. Але є дещо важливіше: банер із прапором - пряме порушення чинного законодавства про державний герб і прапор. Є чітко визначені кольори і пропорції, прапор не пом'ятий, не обрізаний по верхнім кутах, на прапорі немає жодних зірочок і герб на прапорі не розміщується. Інакше то аналог обідраних мостів, ліхтарних стовбів і урн для сміття, помальованих в жовно-блакитний колір. Ну і жодного відношення до Чернівців. І професійна деталь: жоден нормальний дизайнер не буде використовувати чистий жовтий колір на вуличних об'єктах, що мають південну чи південно-східну експозицію. Бо до серпня то вигорить до біло-сірої ганчірки", - сказав дизайнер.

Раніше повідомлення мерії про намір оновити банер на Центральній площі Чернівців викликало жваві дискусії. Хтось із чернівчан підтримує ідею, хтось категорично проти заміни. Причини різні: вважають, що це зараз не на часі, або ж просто не подобається проєкт банера, який планують повісити.

Ідея Осачука обурила навіть колишного голову Чернівецької облдержадміністрації Вомана Ванзуряка:

Проте начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук, якому, власне, і належить ідея заміни банера, сьогодні, 28 квітня, подякувавши чернівчанам за пропозиції, написав, що це завдання лежить у першу чергу на міських чиновниках.

"Дякую кожному і кожній за активну позицію щодо варіантів облаштування стіни біля Кобзаря. В умовах героїчної боротьби нашого народу з клятим ворогом з росії маємо підтримувати патріотичний і бойовий дух. Але як зробити – це завдання для міста Чернівці, відділу урбаністики, архітекторів і митців. Єдине, що неприйнятно – терпіти бездіяльність, пояснюючи її війною.

Чернівці – місто великих патріотів великої України!" - написав Осачук.

Попередній банер демонтували вчора, 27 квітня.


Коментарі:
Більше новин по темі: