Чому правоохоронці досі не реагують на факти наявності подвійного громадянства у буковинських депутатів та можновладців?

Майже місяць тому (11 серпня) ми у себе опублікували резонансний і досі ніким не спростований за викладеними фактами матеріал «Невже серед чернівецьких депутатів та чиновників обласної влади є агенти іноземних спецслужб?», де, з посиланням на дані Держприкордонслужби, повідомили про наявність подвійного громадянства у депутата від "Народного контролю" у Чернівецькій міській раді Олександра Швеця. Що, безумовно, є порушенням вимог статті 4 Конституції України, якою передбачено наявність лише одного громадянства.

Нагадаємо: факт набуття українським громадянином Олександром Швецем румунського громадянства було встановлено співробітниками міськради за допомогою профільних силових відомств.

Ми навели факти від Держприкордонслужби, які свідчать про перетин ним державного кордону України за румунським паспортом №054776140 на ім'я Svet Alexandru у пункті пропуску "Порубне" ще 16.09.2017 року в 13:46. Причому, повертаючись автомобілем "Рено" на польському номері RJA76734, він вже пред'явив нашим прикордонникам український паспорт.

Таким чином, перебуваючи у громадянстві іншої держави, цей депутат Чернівецької міської ради не може бути достатньо мотивованою посадовою особою органу, покликаного захищати насамперед інтереси громадян України. А наявність іншого громадянства може виступати чинником прямого чи прихованого лобіювання ним інтересів іноземної сторони, навіть, можливо, на шкоду відповідним політичним, економічним та іншим пріоритетам держави.

Згідно з витягом, наданим прикордонною службою щодо власника румунського паспорта на прізвище Svet Alexandru, то у період з 01.01.2017 року по 04.03.2021 року пан-депутат Швець неодноразово перетинав українсько-румунський кордон автомобілем чи пішки. Всього 8 разів. Один раз цей румунський громадянин перетинав пункт пропуску на українсько-польському кордоні "Краківець". Причому, практично завжди виїзди за румунським документом у Румунію дублювалися з поверненням в Україну за українським. Це відома схема, яку залюбки експлуатують буковинці з подвійним громадянством.

З українським паспортом названий депутат міськради не соромився літати у Хургаду, Шарм Ель Шейх, німецький Дортмунд, грецький Іракліон та польський Вроцлав.

Якщо ж говорити серйозно, йдеться про фактичну румунізацію владних структур Буковини. Саме такі речі свідчать, що реалізація мрій румунських ультра-націоналістів з «Romania Mare» про приєднання Північної Буковини виглядає не таким вже й маревом.

Проте, якоїсь реакції від правоохоронних органів досі непомітно. Можливо, їхні фахівці ретельно вивчають все пов'язане з подвійним громадянством згаданого чернівецького депутата і невдовзі врешті оприлюднять свої висновки.

Бо час йде, а громадськість не може зрозуміти позицію правоохоронців. Як і щодо іншого керівника вже обласного рівня, сина екс-голови облради Івана Мунтяна (проти екс-голови облради, до речі, днями завершено кримінальне провадження і передано до суду «брусницьку справу» про хабар у 180 тисяч доларів).

Артур Мунтян вже більше пів року працює на посаді заступника голови Чернівецької ОДА, досі не пройшовши спецперевірку та не отримавши права підпису та доступу до державної таємниці. За інсайдерською інформацією, теж через ймовірну наявність румунського громадянства. Так це чи ні - також потрібно перевіряти. І доводити людям, що ними керують віддані справі українські чиновники, а не закамуфльовані агенти іноземної держави.

То довго ще чекати на реакцію від компетентних структур? Вчергове нагадуємо, що Україна наразі перебуває у стані військового конфлікту, і це не іграшки.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: