Частину активів Медведчука попри арешт переписали на людину з оточення Татарова, - ЗМІ

Деякі активи Віктора Медведчука записали на людину з оточення заступника голови Офісу Президента Олега Татарова.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info, передає Цензор.НЕТ.

Так, у липні 2022 до переліку арештованих активів потрапили три компанії - "Академ-Клуб", "Осокорки-7" і "Орєст".

В усіх трьох слідчі ДБР та суд Львова знайшли частки прямо пов'язані з Медведчуком і його дружиною Марченко. Адвокати спробували оскаржувати рішення, але нічого не досягли. Львівський апеляційний суд підтвердив - корпоративні права в цих компаніях мають перебувати під арештом.

"Ці фірми мають довгострокові договори оренди на великі, загальною площею у понад 40 гектарів, земельні ділянки на київських Осокорках, прямо на березі Дніпра", - зазначили автори матеріалу.

У 2019 в усі три фірми зайшла кіпрська структура Pilawer Limited. Формально її записано на громадянина Угорщини Олександр Кісєля. Згодом міжнародна група розслідувачів по суті довела, що компанію контролює саме соратник Медведчука Тарас Козак.

Частину активів Медведчука попри арешт переписали на людину з оточення Татарова, - ЗМІ 01

"На момент арешту партнером пов’язаної з Медведчуком структури в "Академ-Клубі" була фірма з орбіти нардепа Вадима Столара, у "Осокорках-7" партнерами виступали київські бізнесмени Олександр Константіновський та Валерій Міщенко, вони ж були представлені і в "Орєсті". Попри арешт, вже з жовтня 2022-го структура власності цих компаній змінилася. Так, звідти зник пов’язаний з Медведчуком Pilawer, а власником цієї частки у фірмах став Олександр Білявський з Херсонщини. Світлини Білявського в соціальних мережах наштовхнули журналістів на думку, що він діяв не самостійно, а міг бути прикриттям для реального бенефіціара", - йдеться в розслідуванні.

Водночас, за даними журналістів, Білявський пробув в компаніях недовго і вже з грудня 2022-го структура знову почала змінюватися.

"Вже з грудня 2022-го структура знову почала змінюватися. "Академ-Клубом" повністю заволодів Петрос Тограмаджян з Болгарії, "викинувши" звідти і Білявського, і пов’язану зі Столаром кіпрську компанію. В "Осокорки-7" замість Білявського "зайшов" Вадим Іванов з Риги, а частки Міщенка і Константіновського лишилися за ними. В "Орєсті" зміни відбулися дещо пізніше, але в результаті його на себе записав вже згаданий Міщенко", - продовжили журналісти.

Про Іванова інформацію розслідувачам знайти не вдалося, водночас Петрос Тограмаджян, за повідомленням болгарських ЗМІ, є колишнім місцевим кримінальним авторитетом.

Частину активів Медведчука попри арешт переписали на людину з оточення Татарова, - ЗМІ 02

"Всі реєстраційні дії по всім трьом компаніям виконувалися однією і тією ж нотаріусом з Києва, відтак уявити собі ситуацію, коли Іванов з Риги, Тограмаджян з Бургаса та Міщенко з Києва в один і той самий період випадково скористалися послугами одного нотаріуса задля переоформлення споріднених фірм – неможливо. Це наштовхнуло журналістів на думку про те, що Міщенко і може бути причетний до всіх маніпуляцій з переписуванням компаній. В розмові з журналістами Міщенко не спростував своєї причетності, як і той факт, що держава "недоарештувала" пов’язані з Медведчуком компанії", - йдеться в матеріалі.

Журналісти вже згадували Міщенка в історії про компанію "Укрбуд" та нинішнього заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова.

"Коли власник "Укрбуду" Максим Микитась потрапив за ґрати та фактично втратив контроль над компанією, з "Укрбуду" почали потроху виводити активи, зокрема й нерухомість поблизу "Академмістечка" в Києві, яку записали на новостворену фірму "Дейрінг Капітал". Її співвласниками були вже колишній тесть Олега Татарова та Людмила Міщенко з тимчасово окупованого Донецька, яка виявилася партнеркою Валерія Міщенка (попри однакові прізвища вони не є родичами. - Ред.) вже в його бізнесі. Окрім цього виявилося, що "Дейрінг Капітал" зареєстрували в будинку на Антоновича, 131 в Києві, де також прописана і одна з компаній Міщенка, і де сам Татаров та члени його родини володіють низкою об’єктів нерухомості", - зазначили розслідувачі.

За даними Bihus.Info, Людмила Міщенко - теща Саркіса Саркісяна, він бізнесмен та товариш Олега Татарова.

"Тобто партнеркою Валерія Міщенка, який зараз долучився до переписування часток Медведчука в низці арештованих компаній, була людина з оточення Олега Татарова", - додали журналісти.

За КПКУ ухвалу суду про арешт майна мають виконувати слідчі чи прокурори негайно. Відповідно, це вони мали б з ухвалою звернутися до реєстратора, який би і вніс в державний реєстр інформацію, яка б зробила неможливим подальші зміни у фірмах. У випадку з "Академ-Клубом", "Осокорками-7" та "Орєстом" цього не зробили ні прокурори, ні слідчі Державного бюро розслідувань, які і займалися справами, зазначили розслідувачі.

У ДБР від пояснень відмовилися, а в Офісі Генпрокурора подовжили термін відповіді до 20 днів, але натякнули, що ця інформація може не бути публічною.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації