Битва за церкву: Як місцева влада з попами і прихильниками УПЦ МП чинять спротив жителям Іванівців на Кельменеччині перейти до ПЦУ

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

Сьогодні, коли сотні кращих синів і доньок України боронять рідну землю від окупантів, коли зруйновано сотні міст і сіл не видається можливим мати хоча б щось спільне з окупантами.

Ми, свідомі жителі села Іванівці Дністровського району Чернівецької області вирішили, що настав час просити у Бога захисту та перемоги рідною мовою. Але староста нашого села Віктор Саракуца є великим другом священика УПЦ МП Олега Семенишина. До того ж один із місцевих аграріїв залякує і погрожує всім, хто хоче України в Україні (люди знають про кого йдеться). Прибічники УПЦ МП заявляють, що не мають нічого спільного з росією, хоча на одному із відео добре чути, як дружина священника заявляє, що вони РПЦ (Російська православна церква).

Збори релігійної громади було призначено на 25 червня 2023 року із дотриманням всіх вимог чинного законодавства. І тут таке почалось! Заяви у поліцію про неправомірність зборів, оголошення в газету, що збори не відбудуться, зрив оголошення (особисто дружиною священника), шантаж і залякування. Але це не спрацювало. Свідомі жителі села прийшли на збори, тому що всім набридла сільська мафія, яка рулить селом і відкрито заявляє, що "всіх купив і ще купить, кого треба буде".

У неділю священик із своєю "паствою" спостерігаючи, як багато людей ідуть на збори, змінив своє рішення про неправомірність зборів і привів їх до Будинку культури. Вони почали кричати, лаятись, деякі вели себе, як навіжені, намагаючись затягнути реєстрацію і морально вплинути на людей.

Провокували, фільмували, сподіваючись на те, що люди втомляться і розійдуться. Але всі вперто чекали своєї черги. Тоді фермер-олігарх із своєю "бойовою подругою" почали звозити всіх кого могли, які зареєструвавшись, одразу ж покидали приміщення.

Почалися збори. Крики, навіженство та неадекватність прихильників, "руського міра" можна побачити на відео. Олексій Саракуца особисто морально тиснув на голову та секретаря зборів, дружина священника та її вірні подруги перекрикували та зривали ведення зборів, та попри все, збори відбулись (дивіться відео).

На відео добре видно різницю піднятих рук за перехід і проти. Але, на жаль, законодавець працював проти своєї держави, вказуючи, що необхідно мати 2/3 голосів від зареєстрованих.

У нашому випадку шахрайство, залякування військкоматом, який нібито забиратиме всіх, хто прийшов голосувати, нахабство та дурість перемогли чесність і патріотизм. Прихожани МП питали «чи нам не соромно» Уявляєте?! І це на другому році війни після таких жертв і звірств українцям має бути соромно хотіти молитись рідною мовою і відійти від РПЦ?!

Чому обман, підкуп, шахрайство, зневага до думки більшості панує сьогодні в нашому селі?

Та ми не можемо здатися! Ми продовжимо боротьбу. За нами правда і з нами Бог. Наш ворог - росія. І все, що з нею пов'язане має бути вирване із корінням з життя не тільки нашого села, але і держави.

Ау, обласна владо та законотворці, де ви? Ви ж кажете, що все в руках громад щодо переходу до Православної церкви України. Але ви нічого не робите, щоб забезпечити бажаючим вільне і справедливе волевиявлення, забезпечити правопорядок та недопустимість тиску місцевої влади.

Саме тому є великі питання до наших правоохоронних органів. Чому людина, у якої “рильце у пушку”, бо нелегально перевозила ухилянтів до Молдови (все село знає про кого мова), на очах у всіх присутніх обіймається із заступником начальника Дністровського РВ УМВС в Чернівецькій області, явно демонструючи присутнім його прихильність?! Безкарність породжує вседозволеність. Прикро і боляче про це писати, але це правда.

Лист написаний і надісланий жителями села Іванівці Кельменецької ТГ
Дністровського району Чернівецької області

Спеціально для сайту БукІнфо (с) Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації